صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در بررسی آخرین وضعیت روابط تجاری ایران و امارات مطرح شد:
رفع موانع و تسهیل صادرات به امارات

 

روابط تجاری ایران و امارات در جلسه مشترک مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران و رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران، در این نشست با اشاره به اهداف، سناریوها و راهکارهای پیش‌بینی شده مختلف توسعه روابط تجاری کشور با امارات در سال جاری، بر اهمیت نقش بخش خصوصی و به ویژه اتاق مشترک ایران و امارات در این زمینه تاکید کرد.

همچنین، فرشید فرزانگان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات نیز ضمن برشمردن برخی مشکلات فرا روی صادرات به امارات، خواستار پیگیری این موانع و هماهنگی و ارتباط بیشتر میان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی کشور در حل این مشکلات شد.

گفتنی است، در این جلسه دو طرف بر ضرورت اقدامات لازم و هماهنگ توسط همه دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط با محوریت سازمان توسعه تجارت ایران به ویژه در زمینه اعزام هیات‌های تجاری و یا مشارکت در نمایشگاه‌های امارات و تشویق تجار به عضویت در اتاق‌های بازرگانی مشترک با دیگر کشورها و برگزاری نشست‌های مشترک برای رفع موانع و تسهیل‌ صادرات با حضور بخش خصوصی به امارات تاکید کردند.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/03/21  ساعت درج:١٦:٣٥  شماره خبر:٩٠٨٤  بازدید:1238

  نسخه چاپي


خروج