صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در پنجمین جلسۀ کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی مطرح شد:
بررسی ظرفیت‌های صادراتی صنوف تولیدی کیف و کفش

 

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران بر لزوم مشارکت تمامی دست‌اندرکاران در خصوص شناسایی دقیق ظرفیت‌های فعال تولیدی و صادراتی در حوزه کیف و کفش تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری، در  پنجمین جلسۀ کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی، ضمن تشریح رویکرد جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ایجاد میز توسعه صادرات صنوف تولیدی در سازمان توسعه تجارت ایران، بر لزوم مشارکت تمامی دست‌اندرکاران در خصوص شناسایی دقیق ظرفیت‌های فعال تولیدی و صادراتی در حوزه کیف و کفش تاکید کرد.   

در ادامۀ این نشست ظرفیت‌های صادراتی صنوف تولیدی کیف و کفش و الزامات مورد نیاز به منظور ارتقای سهم این حوزه در سبد صادرات کشور با حضور نمایندگان اتاق اصناف ایران، مرکز امور اصناف و بازرگانان، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های قم، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی و تشکل‌های ذی‌ربط، بررسی شد.

همچنین در این جلسه پیرامون ضرورت هماهنگی دستگاه‌ها و تشکل‌های ذی‌ربط برای احصای آمارهای تولید صنوف کیف و کفش، برنامه‌ریزی برای نمایشگاه‌های مجازی، تسریع در راه‌اندازی شهرک‌های تخصصی کیف و کفش تبریز و تهران، تامین سرمایه در گردش و نقدینگی صنوف تولیدی کیف و کفش از محل تبصره ۱۸ بودجه توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ایجاد کنسرسیوم‌ها و شرکت‌های مدیریت صادراتی در حوزه کیف و کفش و شناسایی بازارهای جدید بحث و تبادل نظر شد.

در پایان مقرر شد جلسات میز توسعه صادرات صنوف تولیدی کیف و کفش در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و قم و نیز جلسات میزهای کشوری توسط معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان و دفاتر ذی‌ربط با حضور رایزنان بازرگانی کشورهای هدف و تشکل‌های مربوطه به منظور شناسایی بازارهای جدید در حوزه کیف و کفش در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شود.

گفتنی است، پنجمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی با حضور نمایندگان اتاق اصناف ایران، مرکز امور اصناف و بازرگانان، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های قم، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی و تشکل‌های ذی‌ربط، در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.    

 

 تاریخ انتشار:1399/03/20  ساعت درج:١٩:٠٧  شماره خبر:٩٠٧٩  بازدید:1224

  نسخه چاپي


خروج