صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
تشکیل کمیتۀ اقدام صادراتی گامی مهم در توسعۀ صادرات

 

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست "میز مبلمان و صنایع چوبی" که در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، تشکیل کمیته اقدام صادراتی توسط این سازمان با مشارکت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران و اتاق اصناف را گام مهمی در جهت بررسی و مرتفع نمودن مشکلات بنگاههای صادراتی عنوان کرد.

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، کارگروه اقدام صادراتی را در عرض کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی دانست و اظهار داشت: در صورت مرتفع نشدن مشکلات بنگاهها در کارگروه اقدام صادراتی ، موارد در کمیته کارشناسی شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی با حضور دستگاههای متولی تجارت خارجی بررسی و مرتفع می گردد.

وی افزود: بنگاههای تولیدی صادراتی فعال در حوزه صنایع چوب و مبلمان مشکلات و معضلات پیش روی صادرات خود را جهت بررسی و یافتن راهکار به کارگروه اقدام صادراتی ارسال دارند.

دبیر شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی بیان کرد: صادرات ۷۵ میلیون دلاری مبلمان کشور متناسب با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل صنعت مبلمان نیست و نیازمند توجه جدی صنعتگران این حوزه به مقوله صادرات در جهت تحقق بخشیدن به دیدگاههای مقام معظم رهبری در سال جهش تولید و همچنین جامه عمل پوشاندن به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در جهت درونزایی و برونگرایی اقتصاد است .

زادبوم با اشاره به اینکه صادرات تنها راه حل برون رفت از بحرانها بوده و بر تولید و اشتغال و در نهایت توسعه همه جانبه کشور مؤثر است، گفت: با توجه به اهمیت باتدوین و اجرای برنامه توسعه صادرات مبلمان، لازم  است تشکلهای این حوزه همگام با کنارسازمان توسعه تجارت ایران باشند.

وی بیان کرد: بهبود تولید صادراتی با توجه به سلیقه مصرف کننده خارجی و توجه به بازار کشورهای همسایه و حوزه اوراسیا ، حضور در رویدادهای تجاری اعم از نمایشگاههای بین المللی داخلی و خارجی و هیاتهای تجاری و بازاریابی ، ارتقای بسته بندی صادراتی محصولات و تلاش برای رشد و ارتقای نام و نشان ایرانی از جمله راهکارهای حضور و ماندگاری در بازارهای هدف است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران تامین ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه صنعت مبلمان از محل صادرات صنایع چوبی و مبلمان را حرکتی ارزشمند توصیف کرده و از تشکلهای صادراتی مربوطه درخواست کرد که سازوکار این مهم را با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران و سایر دستگاههای مسوول اجرای نمایند .

 

 

 تاریخ انتشار:1399/03/20  ساعت درج:١٩:٠٥  شماره خبر:٩٠٧٨  بازدید:1135

  نسخه چاپي


خروج