صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رایزنی برای رفع موانع توسعه صادرات به عراق

 

مسائل و مشکلات و همچنین برنامه‌های توسعه روابط تجاری ایران و عراق در جلسه مشترک مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران و رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت با اشاره به اهداف و سناریوهای پیش‌بینی شده و مختلف توسعه صادرات به عراق در سال‌ جاری، بر اهمیت نقش اتاق مشترک ایران و عراق و همچنین جایگاه ممتاز رئیس اتاق در این ارتباط و همچنین اهمیت تعامل بیشتر میان اتاق و سازمان توسعه تجارت ایران تاکید کرد.

یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق نیز با اشاره به برخی مشکلات فرا روی صادرات به عراق، بر ضرورت هماهنگی میان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی کشور تاکید کرد.

همچنین در این جلسه دو طرف بر ضرورت اقدامات لازم و هماهنگ توسط همه دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط با محوریت سازمان توسعه تجارت ایران و برگزاری نشست‌های مشترک برای رفع موانع و تسهیل‌ صادرات به عراق و نیز فرهنگ‌سازی و ارائه مشاوره‌های فنی و حقوقی لازم به تجار به ویژه در زمینه انجام تجارت در قالب قراردادهای مکتوب و رسمی با طرف‌های عراقی و حل و فصل اختلافات و بازاریابی در عراق تاکید کردند.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/03/20  ساعت درج:١٧:٠٩  شماره خبر:٩٠٧٧  بازدید:1114

  نسخه چاپي


خروج