صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
پیش‌بینی افزایش رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان در خرداد ماه سال جاری

 

مشاور سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندۀ این سازمان در کمیته نظارت و مدیریت ارز، پیش‌بینی کرد رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان به بانک مرکزی در خردادماه شتاب بگیرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران،عباس عبدالخانی اظهار داشت: با توجه به الزام بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان به بانک مرکزی و با توجه به کاهش فاصله بین نرخ ارز نیمایی با نرخ ارز آزاد و نزدیک شدن به آخرین مهلت صادرکنندگان جهت ایفای تعهدات خود  (پایان تیرماه) و شروع تولید واحدها بعد  از بحران کرونا، پیش‌بینی می‌شود طی خردادماه، رفع تعهدات صادرکنندگان به نظام بانکی نسبت به ماه‌های گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

وی افزود: میزان صادرات غیرنفتی کشورمان در اردیبهشت ماه سالجاری نسبت به فروردین‌ماه رشد مطلوبی داشته و با عنایت به بازگشایی مرزهای ایران با کشورهای همسایه، به نظر می‌رسد رشد صادرات در ماه جاری سرعت بیشتری بگیرد.

عبدالخانی گفت: در شرایط تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، ایفای تعهدات بانکی فعالان تجاری، وظیفه‌ای ملی قلمداد می‌شود و صادرکنندگان در صورت ایفای تعهدات ارزی خود، می‌توانند از مشوق‌ها و خدمات دولتی استفاده کنند.

وی از صادرکنندگان درخواست کرد در رفع تعهدات ارز صادراتی خود با بانک مرکزی تسریع کنند تا ارز نیمایی حاصله برای تامین و واردات مواد اولیه واحدهای صنعتی استفاده شود.

 

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/03/17  ساعت درج:١٣:٢٤  شماره خبر:٩٠٦٤  بازدید:1442

  نسخه چاپي


خروج