صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران:
تهدید کرونا را به فرصت جدیدی برای صادرات تبدیل می‌کنیم

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کرونا علاوه بر تهدیدی که برای اقتصاد و تجارت خارجی ایجاد کرد، یک فرصت ویژه و درخشان نیز برای توسعه صادرات خدمات به وجود آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به اینکه ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و تجارت بین‌الملل تأثرگذار بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، اظهار داشت: در این شرایط باید به فرصت‌های پیش آمده توجه بیشتری کنیم و صادرات را در مسیرهای جدیدتر و خلاق‌تر پیش ببریم.

وی افزود: این محدودیت باعث شد به راه‌‌های دیگر و به فرصت‌های ویژه‌ای که در اختیار داشتیم، جدی‌تر فکر کنیم و جهت جدیدی به صادرات بدهیم.

زادبوم با بیان اینکه حجم صادرات خدمات در دنیا حدود ۶ هزار میلیارد دلار است، عنوان کرد: این فرصت می‌تواند به ما کمک کند تا سهم ایران از صادرات خدمات را افزایش داده و به سمت توسعه جدی‌تر صادرات خدمات از جمله خدمات  فنی و مهندسی، آی سی تی، بازی‌های رایانه‌ای، هنرهای خلاق، و  خدماتی از این دست حرکت کنیم.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تأکید بر اینکه  بخش خدمات می‌تواند پیشتاز صادرات باشد، گفت: تمرکز ما در صادرات خدمات فنی و مهندسی کشورهای همسایه و شرکای تجاری همچون هند و چین است.

زادبوم بیان داشت: اقتصاد کشور در حال حاضر تحت تاثیر تحریم‌ها است و بخشی از آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز اجتناب‌ناپذیر و آسیب‌پذیری محتمل است، اما می‌توانیم با اقدامات به موقع و با همکاری دستگاه‌های ذیربط بخش بزرگی از آسیب‌ها را پیشگیری کنیم.

 

 تاریخ انتشار:1398/12/24  ساعت درج:١٨:٢٣  شماره خبر:٨٨٨٦  بازدید:324

  نسخه چاپي


خروج