صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
کشتی‌های ایرانی در مسیر توسعۀ صادرات

 

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ، حمایت از برقراری خطوط منظم کشتیرانی توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را گام مهمی در جهت عمل به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات دانست و با اشاره به خطوط منظم کشتیرانی برقرار شده توسط شرکت "کشتیرانی خزر" در حاشیه دریای خزر ، شرکت کشتیرانی سپید درحوزه خلیج فارس، دریای عمان و هند و کشتیرانی حافظ دریای آریا در حوزه شرق آفریقا حمایت از استمرار فعالیت این خطوط را از سیاستهای اصلی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم ‌با تشریح آماری از میران محصولات بارگیری شده صادراتی توسط کشتیرانی خزر، از رشد ۱۳ برابری محصولات بارگیری شده صادراتی در این خط خبر داد و اظهار داشت: میزان محصولات بارگیری شده صادراتی از ۱۱۱۸۱ تن در سال ۱۳۹۴ به ۱۴۵۳۴۲ تن درسال ۱۳۹۷ بیانگر سیاست درست در حمایت از برقراری و استمرار خطوط منظم کشتیرانی است. 

دبیر کارگروه توسعه صادرات افزود: سالانه 72 سفر به مقاصد بنادر آستراخان روسیه، آکتائو قزاقستان و  باکو آذربایجان انجام می‌شود. همچنین، در این مسیرها با هدف کاهش هزینه‌های حمل و نقل، به ازای هر تن کالای صادراتی 50 درصد کاهش قیمت صورت گرفته است.

معاون وزیر صمت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان از بنگاههای صادراتی خواست تا با هماهنگی شرکتهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به حمل کالاهای صادراتی خود و استفاده از تعرفه های ترجیحی اقدام نمایند .

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/12/12  ساعت درج:٠٩:٣٣  شماره خبر:٨٧٧٦  بازدید:338

  نسخه چاپي


خروج