صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با هدف کاستن معضلات بنگاه‌ها صورت گرفت؛
آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران

 

نخستین نمايشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت به عنوان بزرگ‌ترين رويداد ايران در زمينه صنایع پایین‌دستی نفت،گاز و پتروشیمی از 13 لغایت 16 بهمن‌ماه1398 در محل دائمي نمايشگاه‌های بين‌المللي تهران در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهناز کاموسی، دبیر میز صنایع پتروشیمی و پایه نفتی سازمان توسعه تجارت ایران و عضو شورای سیاستگذاری اولین نمايشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران، با بیان اینکه این نمایشگاه با هدف کاستن معضلات بنگاه‌ها در همه عرصه‌ها و نیز تحریم صادرات این صنایع در حال برگزاری است، گفت: این نمایشگاه فرصت بسيار مغتنمي است تا شركت‌هاي فعال داخلی و بین‌المللی، دستاوردها و خدمات خود را در معرض بازديد دست‌اندركاران و متخصصان اين عرصه قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين عرصه، فعاليت‌ها و نوآوري‌هاي آتي خود را معرفي کنند.

وی افزود: این مهم بدون حضور گسترده و هدف‌دار بخش خصوصی در عرصه تصمیم‌سازی، خصوصا سازمان‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی و تسهیل قوانین صادراتی و وارداتی عملیاتی نخواهد شد.

کاموسی در مورد اهمیت برگزاری این نمایشگاه بیان داشت: تدوین برنامه ملی برای تعامل بخش خصوصی به شکل شرکت‌های بزرگ مدیریت صادراتی، رقابت‌پذیری کالا و خدمات، ارتقای منابع ارزی، امکان مبادلات تجاری، اصلاح ساختارها، توسعه حمل و نقل بین‌المللی و فضاسازی برای رفع موانع صادراتی در بازارهای بین‌المللی و بازارها و کنسرسیوم‌های بین‌المللی از این طریق نهادینه می‌شود.

عضو شورای سیاستگذاری اولین نمايشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران تاکید کرد: تلاش مصرانه در فرصت همایش و نمایشگاه منجر به افزایش کیفیت، اعتماد و اطمینان سرمایه‌گذاران بین‌المللی در عرصه ملی کشور خواهد بود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/11/14  ساعت درج:١٢:٢٢  شماره خبر:٨٧٣٣  بازدید:218

  نسخه چاپي


خروج