صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با حضور قائم‌مقام وزير صنعت، معدن و تجارت و رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران؛
همایش استاندارد و کیفیت صادراتی برگزار شد

 

همایش استاندارد و کیفیت صادراتی با حضور قائم‌ مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگاني و همچنين رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران در محل سازمان توسعه تجارت ايران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در اين جلسه كه با حضور نمايندگان تشكل‌هاي صادراتي و همچنين دبيران ميزهاي كالايي و كشوري سازمان توسعه تجارت ايران برگزار شد، قائم‌مقام وزير صنعت، معدن و تجارت طي سخناني، برگزاري اين جلسات را در راستاي اجرايي شدن مأموريت وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره ارتباط هرچه بيشتر صادركنندگان با مجموعه‌هاي دولتي مسئول در حوزه تجارت خارجي دانست.

وی با اشاره به آغازبه‌كار مجدد كارگروه كيفيت و استاندارد و همچنين تشكيل كارگروه توسعه صادرات كشور، حضور تشكل‌هاي توليدي و صادراتي در اين‌گونه جلسات به عنوان زبان گوياي بخش خصوصي را ارزشمند توصيف کرد و سياست سازمان توسعه تجارت كشور به عنوان متولي صادرات درباره استفاده از نظرات و ديدگاه‌هاي بخش خصوصي در جهت سياست‌گذاري بهينه در انجام وظايف محوله را مفيد دانست.

حسين مدرس‌خياباني، سازمان توسعه تجارت ايران را خانه صادركنندگان ناميد و با اشاره به ساختار سازمان مذكور و وجود دو معاونت توسعه صادرات كالا و خدمات و معاونت توسعه بازارهاي صادراتي و همچنين دفاتر مستقل توسعه خدمات بازرگاني، برنامه‌ريزي، آمار و پژوهش‌هاي تجاري و اطلاع‌رساني خدمات تجاري، مسئوليت اين سازمان را بسيار مهم عنوان کرد.

وی خواستار این شد که تشكل‌هاي توليدي و صادراتي مشكلات خود در حوزه صادرات اعم از مشكلات بانكي، گمركي، استاندارد، ماليات و... را بعد از بررسي كارشناسي و از طريق سازمان توسعه تجارت ايران مرتفع کنند.

قائم‌مقام وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به محوريت سازمان توسعه تجارت ايران به عنوان متولي تجارت خارجي كشور و ماموريت آن در جهت فراهم كردن شرايط توسعه صادرات، توجه بيشتر به اين سازمان به عنوان يك سازمان اثرگذار در شرايط جنگ اقتصادي را خواستار شد.

مدرس‌خياباني، برگزاري ‌جلسات كارگروه توسعه صادرات با برنامه از پيش تعيين‌شده و كارشناسي را ارزشمند اعلام كرد و خواستار بررسي مشكلات مربوط براساس صنايع و كشورهاي موجود در ميزهاي كالايي و كشوري شد.

در ادامه حميد زادبوم، رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران، تشكيل مجدد كارگروه كيفيت صادرات و بررسي مشكلات مربوط به استاندارد و كيفيت صادرات با حضور تشكل‌هاي صادراتي و ويرايش طرح جامع نظام مديريت كيفيت را از برنامه‌هاي اصلي سازمان توسعه تجارت ايران در شرايط فعلي دانست.

رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران، با اشاره به بسته حمايتي تسهيل فضاي كسب‌وكار، از سازمان ملي استاندارد درخواست کرد نسبت به ويرايش تفاهمنامه‌هاي استاندارد با ۱۵ كشور همسايه و همچنين كشورهاي اتحاديه اوراسيا اقدام کند.

در ادامه جلسه، مسئولان اتحاديه‌ها و تشكل‌هاي صادراتي به ارائه نظرات خود در حوزه‌هاي كيفيت و استاندارد صادراتي پرداختند و مديركل دفتر ارزيابي كيفيت كالاهاي صادراتي و وارداتي سازمان ملي استاندارد راهكارهاي كارشناسي درباره مرتفع كردن مشكلات را بيان كرد.

شايان ذكر است نشست فوق‌الذكر روز دوشنبه سي‌ام دي‌ماه ۹۸ در سازمان توسعه تجارت ايران برگزار شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/11/01  ساعت درج:١٥:٢٨  شماره خبر:٨٧٠٤  بازدید:374

  نسخه چاپي


خروج