صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
فولاد، محور هشتمین کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی

 

هشتمین جلسۀ کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در سال جاری با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات صادرات محصولات فولادی و صنایع معدنی و ارائه گزارش بانک مرکزی در خصوص آخرین وضعیت سیاست‌ها و ضوابط ارزی حوزۀ صادرات غیرنفتی در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بخش غیر دولتی عضو شورا و جمعی از تشکل‌های تولیدی و صادراتی مرتبط برگزار شد، ضمن تشریح آخرین وضعیت تولید و صادرات فولاد و کاشی و سرامیک، مسائل و مشکلات سر راه صادرات این محصولات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامۀ جلسه، حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، ضمن تاکید بر اهمیت صادرات و ارزآوری در شرایط فعلی و رفع فوری موانع و مشکلات در مسیر توسعۀ صادرات غیر نفتی اعلام داشت:  سازمان توسعه تجارت ایران در پی   فعال سازی قانونی کارگروه تسهیل صادرات غیر نفتی با وظائف و اختیارات مناسب برای تصمیم گیری فوری و ابلاغ راه حل‌های اجرایی است.

گفتنی است، در این جلسه، اهمیت تکمیل زنجیرۀ تأمین در صادرات، لزوم توجه همزمان به کیفیت و کمیت کالاهای صادراتی و ترویج نگرش صادراتی در حوزه های سیاستگذاری و اجرایی مرتبط با تولید از موضوعات طرح شده از سوی اعضای کمیته کارشناسی بود.

 

 تاریخ انتشار:1398/09/03  ساعت درج:١٦:٠٨  شماره خبر:٨٥٥٣  بازدید:641

  نسخه چاپي


خروج