صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
تفاهم هنر و تجارت

 

 

در حاشیۀ مراسم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: تجاری‌سازی بخش هنر به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخه‌های خدمات، در سال‌های گذشته مغفول  مانده و با امضای این تفاهم‌نامه در صدد استفاده از این ظرفیت هستیم.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی، ضمن با اهمیت برشمردن اصلاح چهرۀ ایران در سطح بین‌الملل با استفاده از هنر و صنایع خلاق گفت: قصه‌های ما برای بسیاری از ملت‌ها شنیدنی است و می‌توانیم به وسیلۀ آن هویت خود را بازتعریف کنیم و در عین حال هنر و صنایع خلاق همتای نفت می‌تواند برای کشور درآمد به ارمغان آورد.

وی افزود: استفاده از این ظرفیت‌ها مستلزم پیش‌نیاز است و این تفاهم‌نامه به عنوان بستر انجام فعالیت‌های مرتبط، می‌تواند در دست‌یابی به درآمد ارزی بیش از 120 میلیارد دلار در افق 1404 موثر باشد.

حسین انتظامی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی نیز اظهار داشت: یکی از راهبردهای سازمان سینمایی در سال 98 توسعۀ بازارهای جهانی است، که این مهم با اتکا به ظرفیت بی‌بدیل سینمای ایران، استفاده از دیپلماسی فرهنگی، بهره‌گیری از ظرفیت رایزنان بازرگانی، کمیسیون‌های مشترک و نمایشگاه‌ها امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است، براساس این تفاهم نامه، سازمان توسعه تجارت در تقویت نشان تجاری ایران با کمک محصولات فرهنگی و تصویری شرکت‌های ایرانی، توانمند سازی شرکت‌های فعال در حوزه تولید محصولات تصویری و سینمایی و کمک به ایجاد بازار بین المللی فیلم در داخل کشور و یا حضور در بازار‌های بین المللی آثار سینمایی و تصویری، کمک خواهد کرد.
همچنین سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری نیز در صدور مجوز و حمایت از موسسات عرضه بین المللی فیلم، حمایت از عرضه خدمات محصولات سینمایی و تصویری در دیگر کشورها، حمایت از برگزاری نمایشگاه ابزار و تجهیزات سینمایی ساخت ایران و تشکیل اتاق فکر صادرات صنایع خلاق در سازمان توسعه تجارت ایران همکاری خواهد نمود.

گفتنی است، نخستین جشنواره تصویر صادرات با هدف معرفی پتانسیل های صادراتی کشورمان در حوزه صنایع خلاق و بویژه خدمات و محصولات فرهنگی و هنری توسط سازمان توسعه تجارت ایران و مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/05/12  ساعت درج:١٥:٠٧  شماره خبر:٨٣٣٨  بازدید:1219

  نسخه چاپي


خروج