صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
صنایع خلاق، فرصت ایجاد فضای جدید تجاری

 

نشست تخصصی موسیقی از سلسله نشست‌های جشنواره تصویر صادرات  با حضور بزرگان موسیقی کشور همچون کامبیز روشن‌روان، عبدالحسین مختاباد، حسام‌الدین سراج، کیوان پهلوان، مسعود حبیبی، پیروز ارجمند، علی‌اکبر صفی‌پور، فریدون شهبازیان با تأکید بر استفاده از صنایع خلاق به منظور ایجاد فضای جدید تجاری برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان در این نشست گفت: ورود به حوزه‌های مختلف تجارت و حمایت از آن، جزو وظایف سازمان توسعه تجارت ایران است،  به همین منظور با برگزاری جشنواره «تصویر صادرات» تلاش کردیم تا نشان دهیم که حوزه‌های دیگر غیر نفتی مانند صنایع خلاق، می‌توان  فضای جدیدی را برای ورود به دنیای تجارت ایجاد کنند.

وی افزود: ما باید به سمتی برویم که بتوانیم نسبت به راهکارهای ورود صنایع خلاق به عرصه تجارت جهانی اقداماتی را انجام دهیم. موسیقی می‌تواند در شرایط درست، در معرفی دیگر محصولات کشورمان هم نقش قابل توجهی را ایفا کند.

 در کشور کره جنوبی سریال‌های کره‌ای با در نظر گرفتن مولفه‌های پوشش و مواردی از این دست در دنیا توانسته نفوذ پیدا کند و در کشورهای مسلمان به بهترین شکل عرضه شود. به همین جهت تصمیم گرفتیم در سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق فکری را تشکیل دهیم تا هر چه زودتر از چارچوب درآمدهای نفتی جدا شده و از دیگر حوزه‌ها نیز بهره برداری کنیم.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: از شرایط پیش آمده نا امید نیستم پس باید بسترها را فراهم کرد تا یک روزی شاهد رفع همه مشکلات حوزه برای حضور در بازار جهانی باشیم.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/05/02  ساعت درج:٠٢:٠٤  شماره خبر:٨٣٢٢  بازدید:1252

  نسخه چاپي


خروج