صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رایزن بازرگانی ایران در عراق خبر داد:
برگزاری کمیته مشترک همکاری‌های بازرگانی ایران و عراق

 

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: باهدف پیگیری توافقات انجام شده بین مقامات دو کشور در  جریان سفر ریاست جمهوری ایران به عراق، کمیتۀ مشترک همکاری‌های بازرگانی دو کشور  به مدت دو روز ۳۰ و ۳۱ تیرماه در بغداد  برگزار خواهد شد. 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصربهزاد در این خصوص اظهار داشت: در این کمیته که با محوریت سفارت ایران در عراق برگزار خواهد شد، دو موضوع اساسی تبیین اولویت‌های همکاری دو کشور برای تحقق تجارت ۲۰ میلیارد دلاری و تسهیل‌گری در رفع موانع تجارت بررسی خواهد شد.

وی افزود: روند رو به رشد همکاری‌های بازرگانی دو کشور نیازمند توجه به دیپلماسی تجاری برای توسعه و فعال‌سازی ظرفیت‌های گمرکی، مرزی، پولی و بیمه‌ای است که در راستای سیاست‌های متناظر  دو کشور قابل اقدام است.

بهزاد بیان داشت: در این کمیته 8 محور مهم در فرآیند تجارت ایران و عراق شامل امور بازرگانی، مسائل بانکی، استاندارد، گمرک، موضوعات صنعتی و سرمایه‌گذاری، خدمات فنی و مهندسی، حمل و نقل و  ترانزیت و راهکارهای افزایش تعاملات بخش خصوصی دو کشور مورد مذاکره و بررسی قرارمی‌گیرد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: مهمترین رویکرد نظام بازرگانی ایران توسعۀ تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقای صادرات به کشورهای همسایه با اولویت بازار عراق است که این موضوع با  تعریف رویه‌های جدید برای افزایش مناسبات به  نفع دوکشور پیگیری می‌گردد.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/04/29  ساعت درج:٠١:٥٦  شماره خبر:٨٣١٥  بازدید:15

  نسخه چاپي


خروج