صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
خدمات و صنایع خلاق، بهترین کمک به صادرات غیر نفتی

 

در هفتمین جلسه از سلسله جلسات جشنواره تصویر صادرات، مدیر کل دفتر خدمات دانش‌بنیان، بهترین حوزه‌ای که در شرایط کنونی به صادرات غیر نفتی کمک می‌کند، خدمات و صنایع خلاق است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود اسکندری با اشاره به برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران در راستای توسعه صادرات گفت: بر اساس تقسیم‌بندی آنکتاد، 8 گروه را در حوزه‌های مختلف صنایع خلاق انتخاب شدند که طی جلسات کارشناسی با حضور متخصصان، راهکارهای افزایش صادرات صنایع خلاق و زمینه‌سازی این صنایع برای معرفی و صادرات دیگر محصولات بررسی شد.

وی با تأکید بر هدف اصلی سازمان توسعه تجارت ایران مبنی بر فرهنگ‌سازی صادرات، افزود: طی 6 جلسه‌ای که برگزار شد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که اشاره شد، خلاء اتاق فکر مشترک با موضوع تجارت و محصولات خلاق بود که پس از طرح با ریاست کل سازمان مقرر شد دبیرخانه دائمی اتاق فکر صنایع خلاق و هنر در سازمان توسعه تجارت ایران دایر شود.

گفتنی است، مسائلی همچون اهمیت آماده‌سازی بستر ریسک‌پذیری پروژه‌های خلاق، مشکلات بانکی و جابجایی پول، کپی رایت و رعایت استانداردهای بین‌المللی کسب و کارهای نوآورانه و آفرینش‌های کارکردی در این نشست مطرح شد.

 

 تاریخ انتشار:1398/04/26  ساعت درج:٠٠:١٩  شماره خبر:٨٣٠٦  بازدید:1594

  نسخه چاپي


خروج