صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
اهمیت صادرات غیر نفتی، شانه به شانۀ امنیت ملی

 

مودودی در حاشیۀ شورای مدیران سازمان توسعه تجارت ایران، با تبریک پانزدهمین سال‌روز تأسیس سازمان، از تلاش‌های خستگی ناپذیر مدیران، معاونین و تمامی پرسنل این سازمان تشکر کرد و صادرات غیر نفتی را در شرایط فعلی کشور، همتراز و هم‌قدر امنیت ملی توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی گفت: سازمان توسعه تجارت گرچه امروز ۱۵ ساله شد اما در حقیقت مرکز توسعه صادرات بیش از نیم‌قرن سابقه دارد و در تمام این سال‌ها روند صادرات غیرنفتی کشور رو به رشد و توسعه بوده است.

سرپرست سازمان یادآور شد: سازمان طی این پانزده سال، فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته و شاید امروز با جایگاه در خور و شایسته‌اش فاصله داشته باشد و متناسب با این تجربه طولانی، موقعیت ایفای نقش نداشته، اما به  پشتوانۀ بینش، دانش و تجربه و تلاش‌های دلسوزانه و صادقانۀ کارشناسان زبده این سازمان، ایمان داریم که در نهایت سازمان جایگاه خود را بازخواهد یافت.

وی خاطرنشان ساخت که در شرایط جنگ اقتصادی فعلی و تحریم نفت، صادرات غیرنفتی اهمیت ویژه‌ای یافته و ضروری است که از ظرفیت سازمان به نحو مطلوب‌تری بهره برد.

در ادامه، حمید زادبوم، معاون توسعه بازارهای صادراتی، با اشاره به سابقۀ تشکیلات مرتبط با تجارت خارجی کشور از سال 1345، از مدیرانی که طی سال‌ها خدمت صادقانه،علیرغم مشکلات سازمان دست از تلاش برنداشتند، قدردانی کرد.

وی افزود: پیش‌بردن و ترویج تجارت خارجی کشوری که میزان تولیدش بر اثر تحریم‌ها مبتلا به 10 درصد افت شده و تأثیر نامناسبی رو ی صادرکنندگان دارد، کار آسانی نیست، و صادرات در این شرایط رشد کرده است و امیدواریم با برنامه‌های کارشناسی‌ در دست اقدام، مسائل پیرامون تجارت خارجی نیز مرتفع گردد.

گفتنی است، مرکز توسعه صادرات ایران در سال 1345 تأسیس و به دنبال ادغام این مرکز با معاونت بازرگانی خارجی وزارت بازرگانی و مرکز تهیه و توزیع کالا، "سازمان توسعه تجارت ایران" بر اساس تصویب‌نامه 11/04/83 هیات وزیران تأسیس شد.

از اهداف سازمان توسعه تجارت ایران می‌توان به توسعه تجارت خارجی، بازاریابی، تبلیغ و گسترش بازارهای جهانی کالا و خدمات صادراتی کشور، فراهم آوردن موجبات توسعۀ بنگاه‌های تجاری و افزایش توانمندی آنها به منظور توسعۀ صادرات غیر نفتی اشاره کرد.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/04/11  ساعت درج:٠٢:٢٦  شماره خبر:٨٢٧٠  بازدید:1256

  نسخه چاپي


خروج