صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
هشدار مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی:
مشوق‌های نمایشگاهی فقط با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران

 

 

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی تأکید کرد: پرداخت مشوق‌های حضور در نمایشگاه‌های خارج از کشور و همچنین سایر رویدادهای تجاری ابتدا مستلزم اخذ مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران بوده و سپس منوط به ابلاغ و تخصیص اعتبارات لازم از سوی مراجع ذیربط است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد نوری با اشاره به اینکه اخیراً برخی مجریان برگزاری رویدادهای تجاری از جمله نمایشگاههای تخصصی- بین‌المللی و اختصاصی خارج از کشور و اعزام کنندگان هیات‌های تجاری-بازاریابی در فراخوان‌ها از پرداخت مشوق‌ و یارانه و تخفیف حضور در این رویدادها یاد می‌کنند اظهار داشت:  پرداخت مشوق‌های حضور در نمایشگاههای خارج از کشور و همچنین سایر رویدادهای تجاری، ابتدا مستلزم اخذ مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران بوده و سپس منوط به ابلاغ و تخصیص اعتبارات لازم از سوی مراجع ذیربط است.

وی تبلیغات برخی از مجریان رویدادهای تجاری مبنی بر کسر مشوق‌های پرداختی سازمان توسعه تجارت ایران هنگام ثبت نام مشارکت کنندگان را غیر واقعی توصیف کرد و گفت: مشوق‌های سازمان توسعه تجارت ایران پس از برگزاری رویدادها و بر اساس ضوابط مندرج در شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان توسعه تجارت ایران و بر اساس گروه‌های کالایی اولویت‌دار حاضر در رویدادها پرداخت می‌گردد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از کلیه متقاضیان حضور در رویدادهای تجاری خادج از کشور به ویژه نمایشگاه‌ها و هیات‌ها درخواست کرد پیش از هر اقدامی جهت ثبت‌نام در رویدادها در خصوص اخذ مجوز مربوطه توسط مجریان از سازمان توسعه تجارت ایران ، اطمینان حاصل نمایند .

شایان ذکر است ، اطلاعات مربوط به مجوز رویدادهای تجاری در پایگاه الکترونیکی سازمان توسعه تجارت ایران به آدرسwww.tpo.ir قابل مشاهده است.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/04/04  ساعت درج:٠٢:٠٨  شماره خبر:٨٢٥٥  بازدید:1443

  نسخه چاپي


خروج