صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان:
ارتقای توان صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان

 

  مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان با اشاره به اهمیت ایجاد تعامل مستمر و پویا میان ساختار صادراتی و ساختار علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور و ارتقای توان صادراتی آنها برای ورود به بازارهای صادراتی را از اولویت های سازمان توسعه تجارت ایران برشمرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود اسکندری با حضور در نخستین میز استانی صنایع نوین و پیشرفته (محصولات دانش بنیان) که در پارک علم و فناوری استان گیلان برگزار شد، اظهار داشت: حمایت های سازمان توسعه تجارت براساس وظایف قانونی خود در زمینه‌های مختلف  بستر مناسبی برای دستيابي به اهداف اقتصاد دانش بنیان فراهم می‌آورد.

وی افزود: پرداخت کمک هزینه پذیرش و اعزام هیات های تجاری شرکت های دانش بنیان، کمک هزینه حضور در نمایشگاه های خارجی دارای مجوز از این سازمان و پرداخت کمک هزینه ایجاد دفاتر فروش و بازاریابی بنگاه های صادراتی ایرانی در بازارهای هدف از جمله حمایت‌های این سازمان از شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی است.

ورود شرکت های دانش بنیان و فناور صادراتی به مناطق ‌آزاد اقتصادی کشور

    مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان، در ادامه سفر خود به استان گیلان با حضور در اولین نشست تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور (EXPORTECH)، بهره گیری از ظرفیت های مناطق آزاد به عنوان یکی از ابزارهای توسعه تجارت خارجی عنوان کرد.

اسکندری از اعلام آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص کمک به حضور در نمایشگاه های بین المللی، حضور در هیات های اعزامی، تاسیس دفاتر فروش و بازاریابی، ثبت علائم تجاری به منظور نفوذ در بازارهای بین‌المللی خبر داد.

  گفتنی است، در این رویداد تخصصی که شامل سه بخش پنل چالش‌های مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی، نمایشگاه محصولات فناورانه و Reverse Pitch و معرفی ایده های برتر برگزار شد، با حضور مدیران ارشد وزارتخانه ها، موسسات ، ارگانها و معاونین و مدیران عامل سازمانهای مناطق آزاد برگزار گردید مسایل و مشکلات گمرکی، مالیاتی، بانکی و قوانین و مقررات صادرات و واردات در حوزه‌های صادرات محصولات هایتک از مناطق آزاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/03/29  ساعت درج:١٣:٠٤  شماره خبر:٨٢٤٢  بازدید:1547

  نسخه چاپي


خروج