صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی:
تبلور تجارت علمی در مدرسۀ صادرات

 

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به تفاهم‌نامۀ اخیر سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی بر هم‌افزایی دو سازمان در ایجاد و توسعۀ مدرسۀ صادرات تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، اصغر مصاحب اظهار داشت: نقش ممتاز و برجسته صنايع كوچک و متوسط در اقتصاد، تجارت و درآمد ملي در کنار استراتژی‌های سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص ورود بنگاه‌های تجاری و صادراتی به سطوح بین‌المللی و حفظ بازارهای هدف صادراتی، سبب تسهیل نفوذ و ماندگاری کالاهای‌ ایرانی در بازارهای جهانی خواهد بود.  

وی افزود: تجارب سازمان توسعه تجارت ایران در حوزۀ آموزش، بازاريابي و بازارسازي براي كالاها و خدمات SMEها و برقراري كمك‌هاي تجاري و تعرفه‌اي براي صادرات بنگاه‌های کوچک و متوسط  و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در نحوه ارتباط با صنعت و سرمايه اجتماعي ايجاد شده نوید بخش رشد و توسعۀ صادرات و نهادينه سازي مفهوم تجارت مؤثر خواهد بود.

مصاحب گفت: تربيت مدرسان حرفه‌ای در زمينۀ صادرات، مطالعۀ دقیق بازارهای هدف صادراتی، ارائه گواهینامه حرفه‌ای تجارت بین الملل، شناسايي رقبای بین المللی کاهش، هزینه‌های ناشی از عدم آگاهی واحد‌های تولیدی از استانداردهای بین‌المللی، تمركز بر برنامه جامع تجارت بین الملل، بهبود زنجيره هاي تامين و نهايتا زنجيره ارزش و تصمیم گیری در مورد مسیر درست برای تامین مالی صادرات از آثار مثبت مدرسۀ صادرات خواهد بود.

گفتنی است، تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با هدف برنامه‌ریزی به منظور آموزش و توانمندسازی بنگاه‌های کوچک و متوسط در عرصۀ بین‌المللی منعقد شد.

 

 تاریخ انتشار:1398/03/27  ساعت درج:٢٢:٥٣  شماره خبر:٨٢٣٨  بازدید:1680

  نسخه چاپي


خروج