صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران:
بررسی فرصت‌های اقتصادی ایران و روسیه با رویکرد تأمین منافع طرفین

 

پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه با حضور 14 کارگروه در حوزۀ‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در مراسم افتتاحیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه، با اشاره به موقعیت ژئوپولتیکی دو کشور در مسیر کریدورهای بین‌المللی حمل و نقل اظهار داشت: حضور در پیمان‌هایی همچون اوراسیا بر ظرفیت ایران و روسیه به عنوان بازیگران اصلی جهان در برخی منابع هیدروکربوری افزوده است.

وی با اشاره به وظایف دولت‌ها در تسهیل رفت و آمدها و ارتباطات افزود: توسعۀ گردشگری، تجارت و ورابط مالی می‌تواند زیرساخت‌های ارتباطی را بهبود ببخشد.

زادبوم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر همکاری‌های کلان اقتصادی میان تهران و مسکو، توجه به ظرفیت‌های همکاری با سایر نواحی فدرال و استانه‌های روسیه به ویژه استان‌های جنوبی و قفقاز در دستور کار قرار دارد.

معاون توسعۀ بازارهای صادراتی مناطق آزاد و ویژۀ اقتصادی در دو کشور را پایگاهی برای همکاری‌های مشترک دو کشور و کشورهای عضو اوراسیا توصیف کرد و افزود: مناطق انزلی، ماکو و ارس و همچنین معادل این مناطق در روسیه می‌تواند در چارچوب همکاری مشترک شرایط مناسبی را برای فعالان اقتصادی فراهم آورد.

گفتنی است، مذاکرات پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه 26 خرداد ماه در تهران آغاز و طی دو روز آینده در اصفهان ادامه خواهد داشت.

 

 تاریخ انتشار:1398/03/26  ساعت درج:٠٤:٠٩  شماره خبر:٨٢٢٥  بازدید:1337

  نسخه چاپي


خروج