صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
مشارکت فعال شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های ارمنستان

 

 

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان از حضور فعال و گستردۀ شرکت های ایرانی در نمایشگاه های برگزار شده در ارمنستان در اردیبهشت ماه 1398 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محسن رحیمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: مشارکت شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه برگزار شدۀ اخیر در کشور ارمنستان، نشان از عزم فعالان اقتصادی ایران برای حضور گسترده تر در بازار این کشور دارد.

وی افزود: شرکت های گردشگری و ساختمانی ایرانی در دو نمایشگاه «گردشگری» و «ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی» و همچنین حضور 44 شرکت ایرانی فعال در حوزه های محصولات غذایی، فرش، مصالح ساختمانی، حمل و نقل، خودرو و موتورسیکلت، لوازم برقی، محصولات شیمیایی در «نمایشگاه اختصاصی برندهای اوراسیایی» در ایروان، فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر و بهتر تجار و شهروندان ارمنی با توانمندی های تولید و صادرکنندگان ایرانی فراهم کرد که اولین ثمره آن انعقاد ده ها قرارداد تجاری جدید بین شرکت های ایرانی و ارمنی بود.

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان گفت:  بنا بر آمار اعلام شده از سوی گمرک ارمنستان در سال گذشته میلادی تجارت میان ایران و ارمنستان رشد 50 درصدی داشته است و در سه ماهه اول سال 2019  نیز علیرغم رشد منفی واردات ارمنستان از جهان، واردات این کشور از ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 37 درصدی را به ثبت رسانده است.

گفتنی است، گرایش بیشتر مصرف کنندگان ارمنی به محصولات ایرانی به خصوص در حوزه مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک، محصولات پلاستیکی و محصولات کشاورزی است.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/03/03  ساعت درج:٢٣:٥٣  شماره خبر:٨١٦٢  بازدید:1700

  نسخه چاپي


خروج