صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در دیدار مودودی با معاون وزیر صنعت جمهوری چک:
ایران فرصت طلایی برای سرمایه گذاری

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با معاون وزیر صنعت جمهوری چک که به منظور حضور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به تهران آمده است، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی در دیدار با موریتسکی، معاون وزیر صنعت کشور چک، با اشاره به مشکلات مالی و بانکی به وجود آمده به دلیل تحریم، گفت:  با وجود خروج یک جانبۀ آمریکا از برجام، ایران از تعهدات خود در برجام عدول نکرد اما بیشترین صدمه به شرکای تجاری ما وارد شد.

وی با اظهار امیدواری از اثربخشی کانال مالی اروپا موسوم به اینستکس افزود: با توجه به وجود پروژه هایی با توجیه اقتصادی بالا در حوزه های مختلف مانند پروژه های کشاورزی، غذایی، نفت و پتروشیمی و دیگر زمینه ها، امروز فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در ایران است.

مسئول اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در صادرات، با اشاره به اینکه برای ادامۀ تجارت در شرایط امروز نیازمند راهکارهای جدید و متفاوتی هستیم گفت: بخشی از واردات ایران، با توجه به مدیریت منابع ارزی کشور، از شرکتهای کشور چک صورت می گرفت، اکنون با وجود مسائل پیش روی روابط بانکی، میتوان در خصوص تهاتر با مشارکت اروپا به نتایج خوبی رسید تا روند مبادلۀ کالا در جریان باشد.

مودودی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دو کشور را به جهت آنکه محدودیت دولت ها را ندارند، مفید توصیف کرد و اظهار داشت: ما آمادۀ همکاری در قالب گروه های کارشناسی یا در سطوح کلان تر برای بررسی زمینه های تهاتر و طراحی مکانیزم مناسب آن هستیم.

در ادامۀ این نشست، موریتسکی،معاون وزیر صنعت جمهوری چک، از سفر خود به کشورمان ابراز خرسندی کرد و افزود: طی حضور در ایران مذاکرات خوبی انجام شد و با وجود رویکرد مثبت شما به یافتن راهکاری برای ادامۀ تجارت خوشبین هستم چرا که ایران دارای اقتصادی بزرگ و برخوردار از ظرفیت‌ها و امکانات متعددی است که با این وجود صادرات برخی از کالا‌های ایرانی به چک، از جمله در حوزه کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

 تاریخ انتشار:1398/02/28  ساعت درج:٢١:٣٥  شماره خبر:٨١٤٤  بازدید:1698

  نسخه چاپي


خروج