صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در سفر به قزوین تأکید کرد:
اهمیت ادامۀ پر قدرت تولید و صادرات بخش خصوصی در دوران تحریم

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با امام جمعۀ آبیک، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از فعالان استان قزوین تأکید کرد: در شرایط تحریم و به ویژه در صورت کاهش صادرات نفت، آنچه مهم است این است که صادرات غیرنفتی افزایش یابد و در این راستا به هیچ عنوان نباید مانعی بر سر راه تولید و تجارت باشد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی در این دیدار، با اشاره به ارزش و اهمیت شادابی و تحرک و تولید در صنایع کشور در دوران جنگ اقتصادی اظهار داشت: ما در طول 40 سال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی همواره تحریم و تهدید شده‌ایم اما همچنان صنعتی‌ترین کشور در بین کشورهای نفت‌خیز منطقه هستیم و در بسیاری از زمینه‌ها حائز رتبه جهانی بالایی هستیم.

وی با تأکید بر عزم دولت در ایجاد و ادامه یافتن اشتغال افزود: بزرگترین فشار در دوران تحریم بر بانک مرکزی است که هم باید تورم را کنترل کند و هم تولید را رونق بخشد. اما مهم‌ترین موضوع امروزه حفظ  اشتغال است پس بیش از هر زمان دیگری باید به تولید و صادرات توجه کنیم.

مودودی گفت: بخش خصوصی منتقد بازگرداندن ارز صادراتی به سامانه نیما است، بنابراین برای گسترش صادرات و تولید باید شیوه‌های دیگر برگشت ارز را نیز بررسی کرد و راه بینابینی را برگزید.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: تولید کنندگان و صادرکنندگان در خط مقدم این جنگ اقتصادی قرار دارند و لذا ادبیات آتها نیز باید متناسب با این دوران باشد. البته سایر دستگاه‌های اجرایی و بازرسی نیز باید پشتیبانی کاملی از این پیشقراولان تجارت داشته باشند و ذهن آنها را درگیر پشت جبهه نکنند.

گفتنی است، وی در این سفر، از واحدهای تولیدی و صادراتی طلاچین و واحد تولیدی ایران چوب و شهرک صنعتی کاسپین بازدید کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/02/13  ساعت درج:٢٠:٣٦  شماره خبر:٨٠٨٧  بازدید:1582

  نسخه چاپي


خروج