صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
مودودی در حاشیه بازدید از نمایشگاه جین‌جیانگ:
چین مهم‌ترین متحد و شریک تجاری ایران در شرایط سخت

 

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران که در رأس هیات 24 نفره از تولیدکنندگان کفش و چرم ایران به منظور حضور در بیست ‌و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کفش و چرم و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک و تجهیزات ورزشی به شهر جین‌جیانگ کشور چین سفر کرده بود، این کشور را مهم‌ترین متحد و شریک تجاری ایران، به ویژه در دوران شرایط سخت توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی در تشریح اهداف بازدید از این نمایشگاه یادآور شد: ایران در صنعت کفش دارای ظرفیت بالایی است و دوازدهمین کشور تولید کننده کفش در دنیا است و از این منظر می تواند ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه گذاران و برندهای برتر چین و سایر کشورهای تولید کننده کفش و چرم باشد.

  وی ضمن بازدید از غرفه‌های ایرانی و چینی و برترین‌ شیوه‌های تولید افزود: ظرفیت محصولات صنعت چرم و کفش به ویژه در حوزه محصولات ورزشی صنعت رو به رشدی است که می‌تواند بستر جدیدی برای توسعه بازارهای ایران فراهم کند. با این وصف برای تحقق توسعه بازار نیازمند جذب آخرین فناوری‌ها و روش های تولید با کیفیت و جذب سرمایه گذار ان حرفه ای و دانش و بینش تولیدی و صادراتی هستیم.

مودودی شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه جین جیانگ را به پیگیری مذاکرات با طرف های چینی دعوت کرد و از آنان خواست که فراتر از حضور صرف در نمایشگاه، مذاکرات گسترده ای را در جهت ایجاد joint venture  در پیش گیرند.

گفتنی است، این نمایشگاه با مساحت حدود 60 هزار متر مربع و با مشارکت دو هزار و 20 غرفه چینی و غرفه‌های کشورهای در امتداد جاده ابریشم، مطابق با استاندارد بین المللی برگزار شد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1398/02/02  ساعت درج:١١:١٦  شماره خبر:٨٠٦١  بازدید:1617

  نسخه چاپي


خروج