صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در کرمان؛
فصل همگرایی است

 

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در مراسم تقدیر از صادرکنندگان استان کرمان بر ضرورت همگرایی در شرایط کنونی تأکید کرد و گفت: تراز مثبت تجاری حاصل تلاش‌های صادرکنندگان و فعالان اقتصادی است که امروز برای کشوری به بار نشسته که طی 4 دهه گذشته تحت جنگ، فشار و تحریم بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی اظهار داشت: ایران در این منطقه نفت خیز دنیا تقریبا تنها کشوری است که نسبت به دیگر کشورهای منطقه وابستگی کمتری به نفت دارد و صنعتی ترین کشور نفتی در منطقه است. ما در بخش صنعت حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و افتخار می‌کنیم که تراز تجاری ما در بخش غیر نفتی مثبت است. واردات نسبت به صادرات نزدیک به 700 میلیون دلار کمتر است و این دستاورد کمی برای کشوری نیست که در 4 دهه گذشته تحت فشار و جنگ و تحریم بوده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت ایران نماینده بخش خصوصی در دولت است، افزود: ما در شرایط تحریم ناگزیر به اتخاذ سیاست‌های ویژه‌ هستیم و تمام ارکان دولت در خصوص برگشت ارز و مشکلات مرتبط با صادرات و تجارت خارجی پشتیبان صادرکننده گان واقعی هستند.

مودودی از اشتغال و تولید به عنوان دو موضوع مهم برای کشور یاد کرد و گفت: نگاه‌ها به شما دوخته شده که پرچم داران به حرکت درآوردن چرخ های تولید هستید،  کشور نیازمند تمرکز شما بر صادرات است چرا که اگر فرایند تولید و صادرات شما متوقف شود تمام کشور آسیب می‌بیند.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/11/12  ساعت درج:١٧:١٩  شماره خبر:٧٨٠٠  بازدید:1831

  نسخه چاپي


خروج