صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
تولید کفش و کاپشن چرمی از ظرفیتهای اولویت دارعراق

 

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق در حاشیه بازدید از کارخانه تولیدات چرمی عراق گفت : با توجه به ارزان بودن قیمت پوست در عراق محصولات مختلف چرمی اعم از کفش، کلاه، کت و دیگر مصنوعات چرمی تحت نظارت  وزارت صنایع عراق با  حد اکثر 30 درصد ظرفیت  خطوط موجود تولید  می‌گردد و با توجه  سیاست‌های  آتی  دولت عراق در حال حاضر تولید انواع کفش نظامی  و کاپشن در اولویت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد با اشاره به وجود بخشی از منابع اولیه تولید کفش در عراق گفت: انتقال دانش و بهره گیری از نیروی کار دو کشور جهت‌ راه اندازی و بکارگیری ظرفیت خالی  تولید در عراق در کنار  ایجاد بهره وری در تولید فعلی  با برند مشترک از راهکارهای حضور پایدار شرکت‌های ایرانی فعال در بازار عراق است.

وی افزود: وجود قسمت زیره کفش در عراق  و تکمیل فرآیند تولید این محصول با سایر مواد اولیه انتقالی از سایر کشورها به عراق  سبب کاهش  قابل  توجه قیمت محصول نهایی و رقابتی شدن آن خواهد شد.

بهزاد در رابطه با بازاریابی مصنوعات چرمی گفت: بازاریابی مشترک و صادرات مجدد از مهم‌ترین محورهای بازاریابی این محصولات است فعالان اقتصادی این بخش می‌توانند برای آن برنامه‌ریزی کنند.

رایزن بازرگانی عراق در پایان اظهار داشت: طی توافقات اولیه صورت گرفته با رئیس اتحادیه چرم کشورهای عربی در عراق امکان تولید و انتقال محصولات با کیفیت چرمی ایران به سایر بازارهای هدف صادراتی فرصتی مهم جهت فعال سازی زنجیره تامین و صادرات کفش و کاپشن  و سایر مصنوعات چرم خواهد بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/11/10  ساعت درج:١٠:٢٤  شماره خبر:٧٧٩٠  بازدید:1799

  نسخه چاپي


خروج