صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
مودودی در نخستین کنفرانس بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری در ایران؛
استارتاپ‌ها، فرصت سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی

 

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در اولین کنفرانس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران، هدف اصلی آن را ارتقای راهکارهای جذب سرمایه‌گذاری برای استارتاپ‌ها و SMEها توصیف کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی، با تأکید بر اهمیت زیرساخت‌ها در فرآیند توسعه صادرات اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در ایران به لحاظ ذخایر طبیعی، فرهنگ، تاریخ و نیروی انسانی توانمند را شاید کمتر کشوری داشته باشد، اما برآیند این داشته ها منجر به این نشده که سهم در خور توجهی از بازار‌های جهانی داشته باشیم و سهم ایران از صادرات کل جهان 25 صدم است.

وی افزود: زیرساخت‌های صنعتی و تجاری به دلیل درگیری دائم با حواشی و تحریم‌ها فراهم نشده و اقتصاد ما که بطنی پویا دارد به دلیل موانع متعدد نتوانسته به شکوفایی برسد.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این کنفرانس در راستای رسالت و دغدغۀ سازمان توسعه تجارت ایران در امر توسعۀ صادرات غیر نفتی برگزار شده است که فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های شرکت‌های فناور داخلی و همچنین شناسایی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است تا سرمایه گذاری جسورانه در استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط کشور با رویکرد صادراتی صورت گیرد.

مودودی از جذب سرمایه برای پروژه‌های بزرگ از طریق اخذ سهام، نقل و انتقالات مالی از طریق ارز مجازی و چگونگی طراحی و ارائه طرح‌های توجیهی منطبق با استانداردهای جهانی را از دیگر موضوعات این کنفرانس عنوان کرد.

گفتنی است، نخستین کنفرانس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران در روزهای 7 و 8 بهمن‌ماه و با حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری از کشورهای سوئیس، اتریش، فرانسه، آفریقای جنوبی، انگلیس، روسیه، آلمان و بوسنی هرزگوین برگزار می‌شود.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/11/07  ساعت درج:١٤:٤٣  شماره خبر:٧٧٨٠  بازدید:1946

  نسخه چاپي


خروج