صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رایزن بازرگانی ایران در عراق؛
فراهم شدن مقدمات انعقاد 380 میلیون یورو قرارداد برای صادرات کالای ایرانی به عراق

 

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق در حاشیه برگزاری پاویون ایران در چهل و پنجمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی عراق، گفت: بر اساس نتایج مذاکرات شرکت‌های ایرانی و عراقی، تاکنون مقدمات انعقاد 380 میلیون یورو قرارداد به منظور فروش کالای ایرانی برای صادرات به عراق فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد ضمن اشاره به مشارکت موثر شرکت‌های ایرانی در این رویداد تجاری اظهار داشت: هیات‌های متعددی از تجار و بازرگانان استانهای مختلف عراق از این نمایشگاه بازدید کردند و نشستهای تخصصی نیز به منظور معرفی کالا و بررسی شرایط عرضه برگزار شد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت کشورمان در تامین کالاها و خدمات مورد نیاز برای بازسازی عراق، در این نمایشگاه مقدمات انعقاد 380 میلیون یورو قرارداد فروش کالای ایرانی برای صادرات به عراق شامل میلگرد، خطوط تولید، خوراک دام و طیور، ماشین‌آلات پر کن، محصولات فرآوری شده غذایی، شوینده‌های بهداشتی و فرش فراهم شد که  به تدریج  و حسب توافقات تجار وارد بازار عراق خواهد شد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: اطلاعات شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه برای بازاریابی محصول و معرفی جهت همکاری با طرف عراقی به منظور استمرار مناسبات تجاری در اتاق بازرگانی عراق ثبت خواهد شد. بنابراین، آنچه می‌تواند عرصه رقابت با سایر کشورها را برای بنگاه‌های صادراتی کشورمان هموارتر نماید حضور مستقیم در عراق برای رسیدن به تولید بر مبنای نیاز بازار عراق خواهد بود.

بهزاد با اشاره به افزایش 40 درصدی حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه نسبت به سال گذشته، افزود:  12 شرکت برای اعطای نمایندگی 7 شرکت برای ایجاد دفتر فروش، 4 شرکت برای ثبت شرکت در عراق اقدام کردند و همچنین یک مجموعه نیز اقدام به راه‌اندازی نمایشگاه موقت کالا کرده است.

گفتنی است، در چهل و پنجمین دوره از نمایشگاه بین المللی بازرگانی عراق 60 شرکت ایرانی در فضایی به وسعت 1100 متر مربع همراه با 17 کشور از سراسر دنیا محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/09/21  ساعت درج:١٢:٥٧  شماره خبر:٧٦١٩  بازدید:2478

  نسخه چاپي


خروج