صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
روند رو به رشد؛
بازار مهم پاکستان

 

 

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان گفت: طی 8 ماهه سال جاری صادرات ایران به پاکستان به رقم 860 میلیون دلار رسید و بر این اساس پاکستان هفتمین بازار کالاهای ایرانی محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود حاجی یوسفی پور، با اعلام این خبر گفت: در پایان آبان ماه سال جاری صادرات ایران به پاکستان به 860 میلیون دلار رسید که در مقایسه با رقم 688 میلیون دلار صادرات مهر ماه امسال نشان‌دهندۀ 25 درصد رشد است.

وی افزود:  تراز جاری ایران و پاکستان مثبت 665 میلیون دلار به سود ایران است و حجم مبادلات تجاری دو کشور طی 8 ماه گذشته  افزون بر یک میلیارد دلار برآورد شده است .

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان در خصوص ترکیب کالاهای صادر شده به پاکستان اظهار داشت: انواع روغن‌های صنعتی، قیر، خرما، پسته، شکلات، کفپوش، سیمان و ماشین آلات صنعتی طی مدت مذکور از ایران به پاکستان صادر شده است.

گفتنی است، پاکستان با 210 میلیون نفر جمعیت بزرگترین همسایه ایران است که در صورت تقویت زیرساخت‌های تجاری از قبیل روابط بانکی، حمل و نقل و توسعه گذرگاه‌های مرزی می‌توان از ظرفیت بازار بزرگ پاکستان بهره برده و هدف گذاری 5 میلیارد دلار برای حجم تجارت دو کشور در نظر گرفت.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/09/20  ساعت درج:٠٨:٤٣  شماره خبر:٧٦١٠  بازدید:2491

  نسخه چاپي


خروج