صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
ایران و عراق؛
رشد چشمگیر تبادل هیات‌های تجاری

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری عراقی را به لحاظ مشارکت در مقایسه با سال گذشته با رشد 137 درصدی توصیف کرد و گفت: ترکیب این هیات ها متشکل از 15 درصد بخش دولتی و 85 درصد بخش خصوصی عراق هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد با اعلام این خبر گفت: در 9 ماهه سال جاری 19 هیات‌ تجاری بازاریابی عراقی با مشارکت 300 فعال اقتصادی از عراق به منظور بازدید از دستاوردهای جدید شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های مختلف استان‌های ایران حضور یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه حضور این هیات‌های تجاری عمدتا به منظور آشنایی با آخرین ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی صورت گرفته است، اظهار داشت: دارو و صنایع پزشکی، کاشی و سرامیک، مبلمان و لوازم منزل، شیرینی و شکلات، خوراک دام و طیور، تجهیزات کشاورزی،  مصنوعات پلاستیکی، لوازم ساختمانی و ماشین آلات خطوط تولید از جمله موضوعات مورد استقبال هیات‌های تجاری عراقی بوده است.

بهزاد افزود: از نتایج حضور این هیات‌های تجاری می‌توان به عقد قراردادهای تجاری میان شرکت‌های بخش خصوصی، بازاریابی محصولات ایرانی، اعطای نمایندگی و دفتر فروش، آشنایی با ظرفیتهای متقابل، مطالعه راهکارهای ایجاد خدمات گردشگری سلامت، افزایش صادرات ایران به عراق و بررسی میدانی در خصوص چگونگی بکارگیری و مشارکت صنایع کوچک و متوسط در همکاریهای مشترک دو کشور اشاره کرد.

گفتنی است، بر اساس هدفگذاری سال 1397 مقرر بود تا پایان  سال جاری 10 اعزام و پذیرش انجام شود که در حال حاضر جلوتر بودن از برنامه ریزی قبلی، نشان دهندۀ عزم تجار برای توسعه روابط تجاری میان ایران و عراق است.

 

 تاریخ انتشار:1397/09/18  ساعت درج:٠٨:٤٥  شماره خبر:٧٥٩٩  بازدید:2449

  نسخه چاپي


خروج