صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
بازار بزرگ اندونزی پذیرای کالاهای ایرانی

 

 

 رایزن بازرگانی ایران در اندونزی از افزایش 43 درصدی ارزش صادرات ایران به اندونزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری با اعلام این خبر افزود:  بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات کشورمان به اندونزی در 7 ماهه سال جاری به 402 میلیون دلار رسید که در مقایسه با 280 میلون دلار مدت مشابه در سال گذشته نشان دهندۀ رشد ارزشی 43 درصدی و رشد  وزنی 10 درصدی است.

وی در تشریح اقلام صادراتی ایران به اندونزی طی 7 ماهه سال جاری اظهار داشت: فلزات معمولی شامل آهن و فولاد با 220 میلون دلار و 74 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در صدر اقلام صادراتی به اندونزی قرار دارند و پس از آن، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی و قیری با 160 میلیون دلار، محصولات شیمیایی با 10.3 میلیون دلار و محصولات پلاستیکی با 6.2 میلیون دلار در رده‌های بعد قرار می‌گیرند.

 رایزن بازرگانی ایران در اندونزی با اشاره به افزایش صادرات میوه‌های خوراکی، فرش و مواد نسجی،  قرار گرفتن محصولات غیر پتروشیمی در صدر اقلام صادراتی به اندونزی را رویدادی کم سابقه خواند و اندونزی را دارای ظرفیتهای زیادی برای پذیرش دیگر کالاهای صادراتی ایران غیر از محصولات نفتی و پتروشیمی توصیف کرد.

کمری گفت: علیرغم حضور کمرنگ شرکتهای ایرانی در رویدادها و نمایشگاههای تجاری اندونزی، نسبت به رقبایی مانند ترکیه و سایر کشورهای خاور میانه، حجم صادرات کشورمان به اندونزی به مراتب از بسیاری از این کشورها بیشتر است که نشان از وجود ظرفیت برای افزایش صادرات به اندونزی دارد و درصورت حضور گسترده تر شرکتهای ایرانی در این بازار شاهد افزایش چشمگیر صادرات غیر نفتی به این کشور خواهیم بود.

گفتنی است، صادرات ایران به اندونزی در سال گذشته 660 میلیون دلار بوده که پیش بینی می شود این رقم در سال جاری به حدود 900 میلیون دلار برسد.  

 

 

 تاریخ انتشار:1397/09/05  ساعت درج:٠٩:٥٣  شماره خبر:٧٥٢١  بازدید:2346

  نسخه چاپي


خروج