صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
مودودی در ششمین گام از پویش ملی صادرات عنوان کرد:
"بیاموزیم که بیاموزیم" اولین شرط تحول

 

 

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در ششمین همایش پویش ملی صادرات با اشاره به اینکه صادرات علمی هنرمندانه یا هنری عالمانه، آنجا که به دانستن مربوط می شود علم است و انجا که به توانستن، هنر، گفت: آموزش به عنوان حلقۀ مفقوده در کشور تلقی می شود و سلسله همایش های پویش ملی صادرات در ابعاد ملی چراغ علم آموزی را در تجارت خارجی کشور روشن نگه داشته است اما امروز با شما میثاق می بندیم که آموزش و مشاوره را مبنای فعالیت  سازمان توسعه تجارت ایران قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی، در ششمین گام از پویش ملی صادرات، با تاکید بر ثمربخش بودن مشاوره و مشارکت بخش خصوصی در امر صادرات، سازمان را نمایندۀ بخش خصوصی در دولت دانست و اظهار داشت: سیاست کنونی سازمان توسعه تجارت ایران مبتنی بر همکاری، اعتماد و استفاده از دانش و ظرفیت بخش خصوصی به عنوان مهم ترین و قدرتمندترین بازویی است که می تواند که دولت را در شرایط سخت امروز یاری رساند.

وی در ادامه گفت: آمارها نشان دهندۀ آن است که از 8 هزار ردیف تعرفه کالایی تنها حدود 350 قلم کالا با بیش از 10 میلیون دلار صادرات وجود دارد 93 درصد از کل صادرات کشورمان را شامل می شوند. همچنین بخش عمده صادرات با رقم بالای 10 میلیون دلار را کمتر از 350 شرکت در کشور انجام میدهند که این امر نشان می دهد رفیت سازی، تنوع بخشی و افزایش تعداد اقلام کالایی و بنگاه های صادراتی باید در دستور کار دولت باشد.

 مودودی افزود: این موضوع بیانگر کوچک بودن مقیاس صادراتی کشور است و بر این اساس، نیازمند تشویق و حمایت از تولید صادراتی و ایجاد شرکت‌های توانمندی هستیم که بتوانند بازارهای صادراتی را مدیریت کرده و گسترش دهند.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، با تاکید بر اینکه برای افزایش سهم صادرات باید فناوری های نوین را نیز جدی گرفت، به استقبال جوانان از پویش ملی صادرات اشاره کرد و آن را آغاز نهضتی بزرگ ر عرصه تجارت خارجی برشمرد.

گفتنی است، ششمین گام پویش ملی صادرات، صبح دوشنبه 28 آبان ماه در سالن مروارید خلیج فارس آغاز به کار کرد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/08/28  ساعت درج:١٥:٣٣  شماره خبر:٧٤٨٩  بازدید:2275

  نسخه چاپي


خروج