صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در دهمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی در سال 1397 صورت گرفت:
بررسی راهکارهای توسعه صادرات به استان های روسیه

 

 

دهمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات غیر نفتی در سال 1397  به ریاست رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور اعضا با موضوع بررسی راهکارهای توسعه صادرات به استان های روسیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این نشست، نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی به ارائۀ گزارشی مقدماتی از طرح‌های پیش بینی شده پرداخت و سپس حاضرین در جلسه نقطه نظرات خود را نسبت به مسائل مرتبط بیان کردند.

در ادامه، خسروتاج در جمع‌بندی موارد مطرح شده، بررسی مشکلات و توسعه روابط بانکی با زمان‌بندی مناسب، ارائه گزارشات منظم و اطلاع رسانی به مقامات سیاسی کشورمان در خصوص موضوعات پیش رو با توجه به تحریم های جدید امریکا را از ملزومات حفظ و توسعه روابط تجاری دو کشور عنوان کرد و بر اهمیت ایجاد مراکز تجاری و پایگاه های اقتصادی در کشورهای هدف صادراتی تاکید کرد.

وی با اشاره به لزوم  حمایت از انجام پروژه های مطالعاتی مبتنی بر شناخت بازار‌های مهم صادراتی افزود: برای حضور ماندگار در بازار روسیه با توجه به برنامه 2025 آن کشور برای خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی، نیازمند پیش‌بینی و برنامه ریزی هستیم.

خسروتاج همچنین توجه بیش از پیش به جایگاه و نقش صندوق ضمانت صادرات، بررسی زمینه های صادرات خدمات فنی و مهندسی و صنعتی و در نظر گرفتن جایگاه بخش خصوصی روسیه در توسعه روابط تجاری دو کشور مهم برشمرد و گفت: تصمیم ها در خصوص ممنوعیت های صادراتی و وارداتی و تعریف بسته ای در بحث تسهیلات و مشوق های صادراتی باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است، از 85 واحد تقسیمات کشوری روسیه، ایران تنها  به 45 استان این کشور صادرات انجام می دهد که مسکو بیشترین سهم را دارد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/08/26  ساعت درج:١٢:٥٣  شماره خبر:٧٤٦٥  بازدید:2077

  نسخه چاپي


خروج