صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
افزایش صادرات کالاهای ایرانی به قزاقستان

 

 

رایزن بازرگانی ایران در قزاقستان گفت: علیرغم ممنوعیت صادرات برخی کالاها، با صدور بیش از 300 قلم کالا به قزاقستان، صادرات ایران در 6 ماهه97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3/8درصد رشد داشته و طی این مدت، تراز تجاری مثبت  19 میلیون دلار به سود ایران است.    

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، آنه دردی ایرانپناه، با اشاره به اینکه قزاقستان یکی از 20 کشور هدف صادراتی جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیایی مرکزی است، گفت: قزاقستان یکی از کشورهای مهم تولید و صادرکننده نفت، محصولات معدنی و کشاورزی در منطقه آسیای مرکزی و جهان بوده که دارای  اقتصاد نسبتاٌ آزاد،  وارداتی و  پر مصرف است.

وی ضمن بیان اهمیت حفظ بازارهای صادراتی در شرایط کنونی، افزود: با توجه به ممنوعیت صادرات برخی کالاها، بیش از 300 قلم کالای ایرانی به قزاقستان صادر شده و در 6 ماهه97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 3/8 درصدی و تراز تجاری مثبت  19 میلیون دلار به سود ایران بوده ایم.

گفتنی است، نتیجه بررسی‌های تجارت دو کشور، نشان دهندۀ برتری متوسط قیمت صادرات بر متوسط قیمت واردات ایران از قزاقستان است که این شاخص بیانگر ارزش افزودۀ بالای کالاهای صادراتی کشورمان نسبت به کالاهای وارداتی از قزاقستان است.  

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/08/19  ساعت درج:١١:٠٤  شماره خبر:٧٤١٧  بازدید:2313

  نسخه چاپي


خروج