صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
هفته اوراسیا با تاکید بر اهمیت حضور ایران در موافقتنامه تجارت ترجیحی

 

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان در حاشیه افتتاحیه همایش هفته اوراسیا، گفت: نخست وزیر ارمنستان، ضمن با اهمیت برشمردن امضای موافقتنامه تعرفه ترجیحی بین ایران و اوراسیا، خاطرنشان کرد که ارمنستان تنها عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیاست که با ایران مرز زمینی دارد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محسن رحیمی با اعلام این خبر گفت: نیکول پاشینیان برخورداری از مرز مشترک با ایران و ایجاد منطقه آزاد تجاری را از دیگر عوامل تسریع کننده تجارت و توسعه روابط تجاری برشمرد و آمادگی کشورش را برای تبدیل شدن به مسیر ارتباطی فعال بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در زمینه مبادلات تجاری و اقتصادی اعلام کرد.

رایزن بازرگانی ایران در ارمنستان افزود: از محورهای اصلی سومین دوره از همایش بزرگ هفته اوراسیا می‌توان به دستاوردهای کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، دورنمای ایجاد فضای تجاری مناسب و تشویق و تحکیم روابط تجاری اشاره کرد.

گفتنی است، در این دوره از همایش که از تاریخ 22 تا 24 اکتبر در محل نمایشگاهی منطقه آزاد مریدیان ایروان برگزار شد، حدود 2500 شرکت کننده از بیش از 25 کشور جهان و در بخش نمایشگاهی آن بیش از 120 شرکت حضور یافتند.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/08/06  ساعت درج:١٠:٤٦  شماره خبر:٧٣٣٩  بازدید:2607

  نسخه چاپي


خروج