صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در شش ماهه اول سال جاری صورت گرفت:
رشد صادرات غیرنفتی ایران به اندونزی

 

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی گفت:  صادرات غیر نفتی نیمه نخست سال کشورمان به اندونزی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد ارزشی و وزنی داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری با اعلام این خبر افزود:  بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات کشورمان به اندونزی در 6 ماهه نخست امسال 328 میلیون دلار برآورد شده که نسبت به رقم230 میلیون دلار مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی 42 درصد و از نظر وزنی 20 درصد رشد نشان می دهد.

وی افزود: برابر این آمارها سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با 160 میلیون دلار و آهن و فولاد با 153 میلیون دلار مهمترین اقلام صادراتی کشورمان به اندونزی بوده اند. همچنین محصولات شیمیایی، محصولات پلاستیکی، فرش و محصولات نسجی، صنایع غذایی دیگر کالاهای صادراتی ایران به اندونزی می باشند. در مقابل واردات از اندونزی در شش ماهه نخست سال جاری 80 میلیون دلار بوده که این آمار حاکی از مثبت بودن تراز تجاری کشورمان به میزان 248 میلیون دلار می‌باشد.

گفتنی است، کشور بزرگ اندونزی با 260 میلیون نفر جمعیت می‌تواند مقصد خوبی برای کالاها و خدمات شرکت‌های ایرانی باشد و در صورت حضور پررنگ شرکتهای ایرانی در این بازرار می توان شاهد گسترش چشم گیر صادرات غیر نفتی به این کشور هم در بخش کالایی و هم در بخش خدمات و خدمات فنی و مهندسی بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/08/05  ساعت درج:١٤:١٦  شماره خبر:٧٣٣٧  بازدید:2616

  نسخه چاپي


خروج