صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
صادرات، نیازمند برنامه ریزی و استمرار

 

 

مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تمامی تولیدکنندگان در دنیای امروز باید به فکر صادرات باشند چرا که تولید بدون صادرات رو به زوال خواهد بود. 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مسعود کمالی اردکانی در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد افزود: شرکت های ایرانی نباید به بازار های داخلی بسنده کنند چرا که این بازار افت و خیز زیادی دارد. 

 مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی در ادامه با بیان اینکه تولید کنندگان همواره باید به فکر صادرات مستمر و مداوم باشد نه مقطعی اظهارداشت: صادرات مقطعی بی تردید چنگی به دل نخواهد زد. 

وی بیان کرد :تولید کنندگانی که از همان ابتدا به فکر محک زدن خود در بازارهای غیر بومی و خارجی هستند بدون شک در این مسیر موفق خواهند بود. 

کمالی اردکانی در ادامه توصیه کرد: شرکت های که می خواهند وارد بازارهای صادراتی شوند نخست باید از بازارهای همجوار شروع کنند چرا که صادرات کاری خارج از فضای اقتصادی مملکت است بنابراین نیاز به تمرین و ممارست بیشتری دارد. 

وی تصریح کرد: توسعه صادرات موجب افزایش ظرفیت تولید، رقابتی تر شدن قیمت تمام شده، اشتغال افزایی، کاهش نرخ بیکاری، رشد اقتصادی و بسیاری موارد در جامعه می شود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1397/07/30  ساعت درج:١٤:٢٥  شماره خبر:٧٣١٦  بازدید:2647

  نسخه چاپي


خروج