صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
مجتبی خسروتاج در بازدید از سومین نمایشگاه شیلات:
توسعه صنعت آبزیان به عنوان یکی از جایگزین های صنعت نفت، ایجاد اشتغال و تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم

 

معاون وزیر در امور صادرات و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در بازدید از سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته بر اهمیت توسعه صنعت نوپای آبزی پروری و توجه به مزیتهای رقابتی در تجارت شیلات تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج طی بازدید از سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته در گفتگوی رو در رو با تولیدکنندگان و تجار  داخلی و خارجی فعال در زمینه شیلات و آبزیان در جریان مشکلات و نیازهای فعالین این صنعت قرار گرفت.

وی با توجه به ظرفیت های پرورش انواع آبزیان در آبهای خلیج فارس و دریای خزر بر توسعه حداقل صد برابری ظرفیت های فعلی در آینده نزدیک تاکید کرد و گفت: توجه به این صنعت میتواند زمینه ساز اشتغال برای جوانان و استانهای همجوار دریا باشد.

معاون وزیر در امور صادرات و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه میزان قفس های پرورش آبزیان در خلیج فارس و دریای خزر با آنچه در کشورهای همسایه صورت میگیرد برابری نمیکند، افزود: چهارصد قفس پرورش آبزی طی یک برنامه میان مدت باید به ۴۰هزار قفس ارتقا یابد و در این راستا، سازمان توسعه تجارت ایران برای هرنوع حمایت جهت توسعه این بخش از صنعت آماده است.

خسروتاج ضمن گفتگو با واحدهای تولیدی تاسیسات و تجهیزات پرورش آبزیان و نیز تولیدکنندگان خوراک آبزیان، ضرورت حمایت دولت از توسعه زنجیره تامین و پرورش آبزیان و ارزش آبزیان با بهره گیری از توان و ظرفیت منابع و مواد اولیه داخلی و توان علمی و مهندسی کشور با هدف صادرات و  ارز آوری را با اهمیت توصیف کرد.

از بخشهای مهم این نمایشگاه می توان به توسعه ظرفیت‌های آبزی پروری در قالب پرورش انواع آبزیان در قفس که با مشارکت و همکاری شرکت‌های خارجی صورت میگیرد، فرآیند تولید محصولات مهمی از جمله خاویار، که در دنیا با نام و نشان ایران گره خورده، و به عنوان یکی از پر ظرفیت ترین بخشهای شیلات و آبزیان کشور در آینده نزدیک به نتایج بسیار قابل توجهی در عرصه تولید و صادرات خواهد رسید، اشاره کرد.

گفتنی است، سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته در مساحت مفید ۲ هزار و سیصد متر مربع با حضور شرکت‌هایی از کشورهای مطرح دنیا در زمینه ی شیلات مانند نروژ، هلند، یونان و ترکیه و مشارکت تولیدکنندگان محصولات مختلف آبزیان و واحدهای تولی تاسبسات و تجهیزات  شیلات و آبزی پروری داخلی و همچنین مراکز و شرکتهای تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط از ۱۱ تا ۱۴ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا است.

 

 تاریخ انتشار:1397/07/13  ساعت درج:٠٧:٠٥  شماره خبر:٧٢١٤  بازدید:2892

  نسخه چاپي


خروج