صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در راستای توسعه روابط تجاری ایران و عراق صورت گرفت:
اعزام بزرگترین هیات بازرگانی بخش خصوصی عراق به ایران

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق از اعزام بزرگترین هیات بازرگانی بخش خصوصی عراق به ایران با رویکرد ایجاد فضای تفاهم  و تعمیق روابط برای حضور بیشتر تجار و بازرگانان ایرانی در حوزه‌های سرمایه گذاری، بازرگانی  و تصمیم سازی به منظور احصای راهکارهای افزایش حجم تجارت دو کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد با اعلام این خبر افزود: هیات 22 نفره از  روسای اتاقهای بازرگانی عراق، برخی از اعضای شورای اتاقهای بغداد و تعدادی از تجار برجسته عراقی در حوزه محصولات پلاستیکی، تجهیزات برقی، ابزارالات کشاورزی، تجارت  املاک و بازرگانی عمومی به ایران سفر کردند.

وی با اشاره به اراده بخش خصوصی  ایران و عراق برای تسهیل شرایط همکاری تجاری و اقتصادی گفت: هدف از اعزام این هیات عراقی مذاکره و دیدار با مقامات بخش خصوصی و مسولان ارشد اقتصادی ایران درخصوص توسعه مناسبات تجاری، افزایش  همکاریهای بازرگانی  و ایجاد سازو کارهای لازم برای انجام اقدامات مشترک و  شناسایی زمینه های رشد ورونق متقابل برای طرح های مزیت‌دار در  فعالیتهای استانی دو کشور است.

بهزاد افزود: این هیات تجاری،  از 3 تا 6 مهرماه به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در ایران حضور خواهند داشت.

 گفتنی است، علاوه بر رئیس اتاق بازرگانی عراق، روسای اتاق‌های بازرگانی بابل، صلاح الدین، دیوانیه، کربلا، بصره، رئیس و نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی عراق و ایران و  دبیر اتاق بازرگانی بغداد در این هیات حضور دارند که در برنامه‌های تدارک دیده شده در تهران و مشهد شرکت خواهند کرد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/07/04  ساعت درج:١٠:١٩  شماره خبر:٧١٩١  بازدید:2795

  نسخه چاپي


خروج