صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات

 

معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات، از غرفه‌های تولید کنندگان صادراتی کشور بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مجتبی خسروتاج همراه با ابوترابی، امام جمعه موقت تهران، رحمانی، قائم‌مقام تولید و قبادی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات حضور یافت و سپس در بازدید از غرفه‌های تولیدکنندگان صادراتی کشور به بررسی مشکلات مطرح شده و نقطه‌نظرات آنان پرداخت.

در این بازدید، تولیدکنندگان صادراتی به مشکلاتی از قبیل روابط‌بانکی، مشکلات گمرکی، به روز رسانی گروه‌بندی کالایی اذعان داشتند.

لازم به ذکر است، ارزش صادرات شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات در 5 ماهه سالجاری 303 میلیون اعلام شده که نشان‌دهندۀ  افزایش 32 درصدی  نسبت  به  مدت مشابه در سال  گذشته است .

گفتنی است، از الزامات ظرفیت سازی بیشتر برای توسعه صادرات محصولات شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات می‌توان به تغییر تضامین بانکی ورود موقت از نقدی و ملکی به سفته وچک، رفع مشکلات صدور مجوز ورود موقت مواد اولیه خام ( شکر)،تخصیص و پرداخت بودجه مصوب برای اجرای بسته حمایت  از صادرات در سال 1397،  قبول مطالبات مالیات ارزش افزوده وحقوق ورودی مسترد نشده به عنوان تضمین ورود موقت مواد اولیه خام از صادرکنندگان، صدور مجوز ورود موقت مواداولیه وتسویه از محل اظهارنامه های صادراتی یکسال گذشته واحدهای مذکور اشاره کرد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/06/25  ساعت درج:١١:٣٦  شماره خبر:٧١٢٨  بازدید:2489

  نسخه چاپي


خروج