صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
برگزاری نخستین سمینار معرفی بسته های اعزام نیروی کار به خارج از کشور

 

نخستین سمینار معرفی بسته های اعزام نیروی کار به خارج از کشور با موضوع " آشنایی با ظرفیت های اشتغال در کشور آلمان"در حوزه پرستاری، پزشکی و مهندسی همکاری انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، این نشست با حضور مدیر کل دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان، رئیس هیات مدیره اصکابا، مدیر پروژه‌های ارزیابی مدارک تحصیلی اتاق ایران، آلمان  و بیش از 150 نفر از کارجویان در حوزه پرستاری، پزشکی و مهندسی برگزار شد .

در این نشست، اشتفان پل متخصص مهاجرت کاری از کشور آلمان توضیحات کاملی در  خصوص  مشاغل مورد در خواست، نحوه اعزام ، پذیرش، ارزیابی مدارک تحصیلی و زمانبندی فرآیندهای مذکور در آن کشور را به حضار ارائه کرد و در پایان نیز به پرسش های حاضران در جلسه پاسخ داده  شد.

گفتنی است، سخنرانان ضمن تاکید بر اهمیت ویژه این حوزه در ارز آوری در قالب صادرات خدمات به بررسی مشکلات و موانع پیش روی اعزام نیروی کار متخصص به کشور های مختلف پرداخته و با تاکید بر رفع این موانع خواستار اقدامات اساسی در جهت تسهیل مهاجرت به منظور حضور حداکثری نیروی کار تخصی مازاد کشور در کشور های هدف  شدند.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/06/25  ساعت درج:٠٨:٥٢  شماره خبر:٧١٢٦  بازدید:2394

  نسخه چاپي


خروج