صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
فرصت توسعه صادرات میوه و تره بار به عمان

 

 

رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: کشور عمان و عمده کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با توجه به اقلیم خشک و کاهش نزولات آسمانی، سالانه میلیون‌ها دلار انواع میوه، تره‌بار و صیفی‌جات مورد نیاز خود را از کشورهای مختلف جهان تامین می کنند که ایران سهم پایینی از این بازار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، عباس عبدالخانی با اشاره به افتتاح بندر السویق در فاصله صد کیلومتری پایتخت عمان اظهار داشت:  بندر السویق  به عنوان نزدیک ترین بندر به بنادر جاسک و بندر عباس ایران باعث سهولت رفت و آمد لنج های چوبی شده و فرصت مناسبی برای روانه شدن محصولات کشاورزی با کیفیت ایران به بازار عمان است.

وی قیمت مناسب و رقابتی، بسته بندی مناسب و داشتن تجربه و تخصص را به عنوان سه شرط اصلی حضور در بازار میوه و تره بار عمان برشمرد و افزود: امید است با افتتاح بندر السویق و رفت و آمد لنج ها و کشتی ها و توسعه ناوگان حمل و نقل، شاهد افزایش سهم صادرات محصولات کشورمان به بازار عمان باشیم.

گفتنی است، در حال حاضر محصولات کشاورزی ایران همچون هندوانه، خربزه، کاهو، کلم و گل کلم، فلفل دلمه‌ای، سیب قرمز به عمان صادر می‌گردد.

 

 

 تاریخ انتشار:1397/06/20  ساعت درج:٠٩:٥١  شماره خبر:٧٠٨٨  بازدید:2383

  نسخه چاپي


خروج