پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق ...... پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی سفیر ایران با رییس‌جمهوری عراق در رابطه با پیگیری توافقات سفر روحانی به بغداد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رایزن بازرگانی جمهودی اسلامی ایران در عراق، «ایرج مسجدی» در این دیدار با ارائه گزارشی از تمهیدات و هماهنگی‌های مشترک صورت گرفته بین تهران و بغداد برای اربعین حسینی امسال، پیش‌بینی کرد که اربعین امسال شاهد حضور باشکوه زائران از داخل و خارج عراق از جمله جمهوری اسلامی ایران باشد.
در این دیدار همچنین سفیر ایران گزارشی از روند پیشرفت‌های صورت گرفته در توافقات انجام شده بین روسای جمهور دو کشور در جریان سفر اسفند ماه گذشته «حسن روحانی»، رییس‌جمهور ایران به بغداد، به «برهم صالح» ارائه کرد.
همچنین دو طرف تمهیدات و تدارکات لازم برای دیدار رؤسای‌جمهور ایران و عراق در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، مورد بحث و بررسی قرار دادند.
سفیر ایران در بغداد در این دیدار، سرکنسول‌های جدید جمهوری اسلامی ایران در اربیل و سلیمانیه را که به تازگی فعالیت خود را در اقلیم کردستان عراق آغاز کردند، به رییس‌جمهور عراق معرفی کرد.
رییس‌جمهوری عراق نیز درباره مناسبات دوجانبه و از جمله روابط بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران و همچنین آخرین تحولات منطقه و جهان با سفیر و سرکنسول‌های جدید جمهوری اسلامی ایران در اربیل و سلیمانیه رایزنی و گفت‌وگو کرد.


١٩:٢٩ - 1398/05/31    /    شماره : ٨٣٦٨    /    تعداد نمایش : ٢١خروج