پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق ...... پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

توافق ایران و عراق برای توسعه همکاری های نمایشگاهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق، رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به امضای یادداشت تفاهم همکاریهای نمایشگاهی ایران و عراق فی مابین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و شرکت نمایشگاههای بین المللی و خدمات تجاری عراق گفت: در این سند هفت محور توسعه همکاریهای نمایشگاهی مورد توافق قرارگرفت و مقررشد طرفین برای استفاده حداکثری از ظرفیت رویدادهای نمایشگاهی برای افزایش روابط تجاری دو کشور به شکل مناسبی اقدام نمایند .
"ناصر بهزاد" اظهار داشت: معرفی کالاها و خدمات ایرانی از طریق توسعه نمایشگاه ها، مشارکت در نمایشگاه های بین المللی، برپایی نمایشگاههای تخصصی، انجام اقدامات ترویجی، تهاتر فضای نمایشگاهی، تدوین اولویت های نمایشگاهی، مشارکت در کنفرانسهای نمایشگاهی و اطلاع رسانی تجاری و ایجاد ساختارهای نمایشگاهی در قالب قوانین اکسپو ازجمله محورهای مهم توافقات می باشد .
رایزن بازرگانی ایران درعراق افزود: این یادداشت تفاهم از سالجاری قابل اجراست و تا پنج سال آینده قابلیت تمدید خواهد داشت .
بهزاد یادآور شد: معرفی محصولات با کیفیت ایرانی و برنامه ریزی برای تثبیت توزیع -دسترسی مستقیم و بازاریابی تولیدات از طریق نمایشگاههای دو کشور فرصت خوبی برای افزایش رویکردهای اقتصادی و ارتقاء صادرات غیرنفتی کشورمان می باشد .
براساس این توافق پیش بینی می شود نگاه به ایجاد ظرفیت سازی در برپایی فضاهای نمایشگاهی در استان های عراق و حضور شرکتهای عراقی در برنامه های نمایشگاهی ایران با نظام واحدی دنبال و اجرایی شود.
رایزن بازرگانی ایران در عراق توافق مذکور را بدنبال رشد ۲/۵ برابری رویدادهای نمایشگاههای ایران در عراق طی سال گذشته دانست و اضافه کرد: اجرای بیست نمایشگاه بازرگانی و هیات تجاری تا پایان سال در عراق در حال اقدام است که میتواند گام مهمی در شفاف سازی تبادلات باشد .


١٢:٢٦ - 1398/05/28    /    شماره : ٨٣٦١    /    تعداد نمایش : ٤٢خروج