پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق ...... پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن بازرگانی ایران در عراق خبرداد: برگزاری کمیته مشترک همکاریهای بازرگانی ایران و عراق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق، رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: باهدف پیگیری توافقات انجام شده بین مقامات دو کشور در جریان سفر ریاست جمهوری ایران به عراق کمیته مشترک همکاریهای بازرگانی دو کشور بمدت دو روز در ۳۰ و ۳۱ تیرماه در بغداد برگزار خواهد شد.
ناصر بهزاد اظهار داشت: دو محور مهمی که در این کمیته با محوریت سفارت ایران دنبال خواهد شد موضوع تبیین اولویت های همکاری دو کشور برای تحقق تجارت ۲۰ میلیارد دلار و تسهیل گری در رفع موانع تجارت می باشد.
رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: روند روبه رشد همکاریهای بازرگانی دو کشور نیازمند توجه به دیپلماسی تجاری برای توسعه و فعال سازی ظرفیتهای گمرکی، مرزی، پولی، بیمه ای و... می باشد که در راستای سیاستهای متناظر دو کشور قابل اقدام است.
ناصر بهزاد بیان داشت: در این کمیته هشت محور مهم در فرآیند تجارت ایران و عراق شامل امور بازرگانی -مسائل بانکی-استاندارد-گمرک-موضوعات صنعتی و سرمایه گذاری -خدمات فنی و مهندسی-حمل و نقل و ترانزیت و راهکارهای افزایش تعاملات بخش خصوصی دو کشور مورد مذاکره و بررسی قرار میگیرد.
وی افزود : مهمترین رویکرد نظام بازرگانی ایران توسعه تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقا صادرات به کشورهای همسایه با اولویت بازار عراق است که این موضوع با تعریف رویه های جدید برای افزایش مناسبات به نفع دوکشور پیگیری میگردد.


٠٧:٤٨ - 1398/04/27    /    شماره : ٨٣١١    /    تعداد نمایش : ٦١خروج