پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق ...... پایگاه اختصاصی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در کشور عراق
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در اولین نشست عمومی ستاد ایرانی اربعین حسینی در عراق مطرح شد: پیش بینی افزایش تعداد زائران ایرانی در اربعین امسال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق، در این نشست که با هدف هماهنگی بین دستگاه‌ها و ارگان‌های ایرانی فعال در عراق در خصوص ارائه خدمات بهتر به زائران و رفع و رجوع مشکلات و ایرادهای سنوات گذشته برگزار شد، هریک از مسؤولین ارگان‌ها و نهادهای ایرانی همچنین گزارشی از فعالیت‌ها و تمهیدات خود برای اربعین حسینی ارائه کردند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد به عنوان رئیس ستاد ایرانی اربعین در عراق در پایان این نشست به خبرنگار ایرنا گفت که با توجه به لغو روادید در ایام اربعین برای زائران ایرانی، امسال پیش بینی می‌شود که حجم زائران ایرانی از حیث کمی و کیفی افزایش یابد.
«ایرج مسجدی» اضافه کرد که بر همین اساس برای برنامه ریزی و روان سازی صحیح حرکت زائران ایرانی ضروری بود که هماهنگی‌ها و انسجام لازم بین اعضای ستاد ایرانی مستقر در عراق و همچنین هماهنگی با طرف عراقی انجام شود.
وی تاکید کرد که با هماهنگی‌ها و نشست‌هایی که از هم اکنون با هماهنگی با طرف عراقی برگزار می‌شود انتظار می‌رود اربعین باشکوه و امنی را در سال جاری شاهد باشیم.
مسجدی با اشاره به اینکه همه اعضای ستاد مرکزی اربعین امروز در جلسه حضور داشتند گفت: دستگاه‌ها و نهادهای ایرانی در بخش‌های مختلف از جمله فرهنگی، خدمات، حمل و نقل، بهداشت و درمان، اسکان و تغذیه، امور پشتیبانی، اماکن استقرار ستادهای فرعی در مناطق مختلف عراق و همچنین موضوع رسانه و نحوه انعکاس اخبار اربعین حسینی بحث و تبادل نظر کردند.
به گفته وی، ارگان‌ها و دستگاه‌های ایرانی فعال در عراق همچنین هریک به تفصیل گزارش‌هایی از اقدامات خود و تمهیداتی که برای اربعین امسال پیش بینی کرده‌اند، ارائه کردند.
مسجدی اضافه کرد که جلسات ستاد ایرانی و کمیته‌های مربوطه و هماهنگی با طرف عراقی تا برگزاری اربعین ادامه می‌یابد و هرچه زمان اربعین حسینی نزدیک شود، جلسات فشرده‌تر و بیشتر خواهد شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی‌ها و اقداماتی که صورت می‌گیرد، زائران عتبات عالیات امسال بتوانند در کمال آرامش و رفاه به آئین باشکوه زیارت اربعین حسینی مشرف شوند.


٠٧:٤٤ - 1398/04/27    /    شماره : ٨٣١٠    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج