صفحه اصلی > اخبار 

ظرفیت افزایش صادرات رنگ به کشورهای بالقوه هدف صادراتی/ توسعه صادرات رنگ با تقویت برندسازی و تجهیز زیرساخت‌ها
دبیر میز محصولات شیمیایی و سلولزی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ضرورت توجه به صادرات محصولات نهایی و با ارزش افزوده بالا گفت: براساس آمارهای رسمی گمرک ایران، ارزش صادرات رنگ ایران درسال۱۳۹۶ حدود ۸۲ میلیون دلار بوده است که در سال۱۳۹۷ با ۱۵ درصد افزایش به بیش از ۹۳ میلیون دلار رسیده است.
 ٠٨:٤٠ - 1399/09/06

جزئیات وبینار تجاری ایران و اروپا/ با لغو تحریم‌ها مشکلات بانکی همچنان پابرجاست/ صادرات ایران به اروپا، به یک سوم بعد از برجام کاهش یافت
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: اگر امروز آقای بایدن تحریم‌های وضع شده را لغو کند، تا مشکلات نظام بانکی حل نشود توفیق چندانی نخواهیم داشت.
 ١٢:٥٥ - 1399/09/05
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی در اصفهان:
تجهیز زیرساخت‌های صادراتی در اولویت پرداخت مشوق‌های صادراتی
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت صادرات کشور گفت: با وجود تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا روند صادرات کشور نسبت به ماه‌های گذشته رو به بهبود است و امیدواریم این روند طی ماه‌های پیش رو ادامه داشته باشد.
 ٢٠:٥٦ - 1399/09/04
همزمان با سفر معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به اصفهان صورت گرفت:
برگزاری هفتمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر
با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قطر در شهر اصفهان به امضا رسید.
 ١٨:٢١ - 1399/09/04
پیام معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت به مناسبت هفته بسیج
بسیج همراه ملت، از جنگ تحمیلی تا جنگ تحریمی
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پیامی با گرامیداشت آغاز هفته بسیج بر نقش و اهمیت والای این نهاد مردمی تاکید کرد.
 ٠٩:٣١ - 1399/09/04
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران :
اتاق تهاتر کشوری در راه است
طی روزها و هفته‌های اخیر تحولات جدیدی در عرصه تجارت خارجی رقم خورده است که شرایط را برای تجار نسبت به قبل تسهیل کرده است. سیاست‌گذار در این مدت به استفاده از ارز متقاضی مجوز داده و از طرف دیگر فعالان اقتصادی می‌توانند از رویه واردات در مقابل صادرات در قالب اتاق تهاتر بهره‌مند شوند.
 ٠٩:٥٥ - 1399/09/03
در شش ماهه نخست سال جاری صورت گرفت:
صادرات 692 میلیون دلاری به کشورهای مشترک‌المنافع
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمارها در شش ماهه نخست سال جاری صادرات ایران به 13 میلیارد و 566 میلیون دلار رسید که از این میزان، 692 میلیون دلار به کشورهای مشترک‌المنافع صادر شده است.
 ٠٩:٤٧ - 1399/09/03
در7 ماهه نخست سال 1399صورت گرفت؛
روند افزایشی صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی در7 ماهه نخست سال 1399خبر داد.
 ١٨:٥٧ - 1399/09/01
مقایسۀ7 ماهۀ سال جاری با مدت مشابه سال گذشته نشان داد:
افزایش صادرات محصولات آبزیان
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، با تشریح وضعیت عملکرد صادرات محصولات آبزیان طی 7 ماهه سال جاری گفت: میزان صادرات محصولات آبزیان کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 10 درصدی در ارزش و رشد 4 درصدی در وزن را نشان می‌دهد.
 ١٦:٥٢ - 1399/09/01
به همت سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری مرکز بین‌المللی(ITC) ؛
نشست بزرگ تجاري ایران-اروپا برگزار می‌شود
مشاور امور بین الملل و توافقنامه های تجاری گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در همکاري با مرکز بین‌المللی (ITC)، همایش بزرگ تجاري ایران -اروپا ( Iran-Europe Business Forum )را با هدف ایجاد بستر لازم براي همکاري‌هاي تجاري، علمی و فن‌آوري در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اروپا، در روزهاي 24 ،25و 26 آذرماه سال 1399به صورت وبیناري برگزار می‌کند.
 ٠٩:١٠ - 1399/09/01

۱۶۰ میلیون دلار صادرات هفت ماهه ایران به آفریقا/ تاسیس مراکز تجاری توسط بخش خصوصی در قاره سیاه
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان‌توسعه تجارت ایران اظهار داشت: انجام مبادلات تهاتری میان ایران و کشورهای آفریقایی و همچنین همکاری در قالب کشت فراسرزمینی و صدور خدمات فنی و مهندسی از دیگر زمینه‌های همکاری میان ایران و قاره آفریقا محسوب می‌شود.
 ١٢:١٢ - 1399/08/29
در نشست هماهنگی برگزاری نهمین اجلاس کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان مطرح شد:
تسهیل ساز و کار تهاتر بین ایران و پاکستان و تداوم مذاکرات تجارت آزاد
مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران و احمد مسعود، رایزن بازرگانی پاکستان به منظور انجام هماهنگی‌های لازم پیش از برگزاری نهمین اجلاس کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.
 ٢٠:١٦ - 1399/08/28

استقبال سازمان توسعه تجارت ایران از اقدامات تهاتری بازرگانان توانمند
مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در حوزه ارز و تهاتر با اشاره به مصوبه جدید دولت و رویه جدید واردات و صادرات تهاتری کالا گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه سیستم بانکی کشور، یکی از ابزارهای مهم مراودات تجاری در شرایط فعلی تهاتر (واردات در مقابل صادرات) است بر این اساس، سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور، از اقدام فعالان تجاری توانمند در این زمینه استقبال خواهد کرد.
 ١٣:٤١ - 1399/08/28
در 7 ماهه سال جاری صورت گرفت:
افزایش صادرات محصولات شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: در 7ماهه سال جاری صادرات محصولات عمده شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 5 درصد و به لحاظ وزنی 13 درصد افزایش داشته است.
 ١٣:٣٥ - 1399/08/28

اعلام آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران برای پرداخت مشوق‌های صادراتی
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از آمادگی این سازمان جهت پرداخت مشوق‌های صادراتی در قالب کارگروه مشوق‌های صادراتی خبر داد.
 ١٣:٢٧ - 1399/08/26

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>